Arhiiv kuude lõikes: august 2011

Ettevõtete maksehäirete arv jätkuvalt langemas

Vaatamata jahenevale globaalsele majandusaktiivsusele jätkab makseraskustesse sattunud võlakirju väljastanud ettevõtete arv maailmas langust. Sel aastal on oma võlakirjadega seoses esinenud maksehäireid 23 ettevõttel. Eelmisel aastal oli selleks ajaks registreeritud juba 56 maksehäiret. 2010. aastal kokku esines maksehäired 81 võlakirju väljastanud ja reitinguagentuuride poolt krediidireitingu saanud ettevõttel, 2009. aastal oli see arv viimase 30 aasta kõrgeim ehk 265.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommenteeri

Nädala graafik: aktsiaturud ilma tõusutrendita järgmised 10 aastat

Aktsiaturgude pikaajalist hinnadünaamikat analüüsides ilmneb, et paarikümneaastasele aktsiahindade tõusutsüklile järgneb üldjuhul pea kahe dekaadi pikkune aeg, mil aktsiaindeksid liiguvad külgsuunaliselt. Täna oleme pikaajalist trendi vaadates aktsiaturgude külgsuunalise liikumise osas poolel teel ja sarnane volatiilne ning suurtes vahemikes kõikuv turg jätkub pea järgmised 10 aastat.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , , , | Kommenteeri

Demograafilised arengud ja nende pikaajaline mõju aktsiaturgudele

USA San Francisco piirkonna Föderaalreservi ökonomistide Zheng Liu ja Mark Spiegel'i sulest on ilmunud värske uurimus, mis analüüsib muutusi riigi demograafilises struktuuris ja selle mõju aktsiaturgudele. Ajalooliste andmete analüüsi kohaselt valitseb tugev seos rahvastiku vanuselise struktuuri ja aktsiaturgude tootluse vahel. Mida suurem osa rahvastikust ...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , , | Kommenteeri

GLD – maailma suurima varade mahuga ETF

Viimaste nädalate langus aktsiaturgudel on viinud üha süveneva müügisurveni ja seni maailma suurima börsil kaubeldava fondi tiitlit hoidnud SPY ehk USA aktsiaindeksisse S&P 500 investeeriv SPDR S&P 500 ETF on kogenud rohket raha väljavoolu. Üldisest riskikartlikusest on kasu lõiganud kuld ja kulda investeerivad fondid. Viimaste nädalatega on füüsilisse kulda investeeriv SPDR Gold ETF (GLD) kasvatanud fondi mahtu kulla hinna ja ligikaudu 2 miljardi dollari suuruse raha sissevoolu tõttu tasemeni 78 miljardit dollarit ja on tänaseks maailma suurima mahuga börsil kaubeldav fond.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommenteeri

Nõrgad majandusnäitajad rõhuvad finantsturge

Aktsiaturgudel valitsev ebakindlus ja tuleviku majanduskonjunktuuri väljavaate halvenemine on tekitanud olukorra, kus müüjad on haaranud kontrolli enda kätte ja testivad ostunoteeringute langust ekstreemsete tasemeteni. Praeguse turuturbulentsi keskel on tunda puudust positiivsetest uudistest, prognoosidest. Lisaks globaalsetele võlaprobleemidele ja poliitilistele heitlustele, lisasid õli tulle ka sel nädalal ilmunud makronäitajad...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommenteeri

Maailma aktsiaturgude tootlused alates aasta algusest

Viimase nädala-pooleteise kestel toimunud aktsiaturgude korrektsioonijärgselt on aasta algusega võrreldes plussis vaid mõned üksikud maailma aktsiaturud. Positiivset tootlust on sel aastal suurematest aktsiaturgudest näidanud vaid Tai (+0,95%) ja Indoneesia (+0,85). Kõige kehvema tootlusega on sel aastal olnud Helsingi börsiindeks (-31,3%), millele järgnevad Kreeka (-29,3%) ja Brasiilia (-26,2%) aktsiaturud.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: | Kommenteeri

Ebakindlus turgudel viib järjekordse majanduslanguse episoodini

USA ja Euroopa riigivõla ümber toimuv on viinud ebakindluse tõusuni nii majanduses üldiselt kui ka finantsturgudel. Viimased on reageerinud järsu langusega aktsiate hindades. Stanfordi Ülikooli professor Nicholas Bloom on analüüsinud ajaloos esinenud sarnaste olukordade mõju järgnevate kuude majanduskasvule ning järeldab, et mõnekuulises perspektiivis ootab maailma majandust ees järsk, kuid õnneks kestuselt lühike langusepisood.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , | 1 kommentaar

Finantsturud USA Födreaalreservi istungi ja QE3 ootuses

Viimaste päevade järsk hinnalangus maailma aktsiaturgudel on viinud taas kord olukorrani, kus turuosalised ootavad tänaselt USA Föderaalreservi istungilt vihjeid järjekordse kvantitatiivse lõdvendamise paketi osas (QE3). Pea samal ajal eelmisel aastal tulid esimesed vihjed võimaliku QE2 kohta, meetmed rakendusid hilissügisel ja aktsiaturud jätkasid jõudsalt ülespoole liikumist. Huvitav on siinkohal märkida, et viimase nädala-paari kestel toimunud kiire langus on viinud aktsiaindeksid sisuliselt QE2-eelsetele tasemetele.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommenteeri

Suur maailma majanduse kokkutõmbumine

Miks kasutavad kõik 2008. aasta finantskriisile järgnenud majanduskriisist rääkides seniajani terminit "Suur Majanduslangus" (The Great Recession) kui on ammu selge, et tegu on hoopis millegi muu kui tavapärase, kuid veidi sügavama majandussurutisega, küsib professor Kenneth Rogoff oma värskes artiklis.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , , | Kommenteeri

Nädala graafik: võimalik pöördepunkt aktsiaturgudel

Viimastel päevadel on aktsiaturgudel peatähelepanu all mitte niivõrd majanduses toimuv kui pigem hoopis mitmed tehnilised indikaatorid. Esimesena tõusis nädala alul tähelepanu keskpunkti niinimetatud 200 päeva libisev keskmine ja asjaolu, et nii mõnigi maailma aksiaindeks vajus päevasisesel kauplemisel nimetatud keskmisest allapoole indikeerides võimalikku trendi muutus aktsiaturgudel. Teiseks finantsturgudeteemalises blogosfääris hetkel kajastust leidvaks ...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | 1 kommentaar