Arhiiv kuude lõikes: september 2011

Kuidas investeerib oma sihtkapitali USA tippülikool?

USA ülikoolid Harvard, Yale jt on teada-tuntud kui oma sihtkapitali edukalt ja kaasaegsete portfelliteooriate kohaselt investeerivad asutused. Ülikoolide sihtasutuste investeerimispoliitika käib kaasas värskeimate arengutega finantsmaailmas ja on nii mõneski vallas olnud teenäitajaks varahalduse maailmas. Eelkõige on nimetatud sihtasutused tuntud kui hoolikad investeerimisportfelli hajutajad ja madalama likviidsusega varaklassidesse investeerijad.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommenteeri

Aktsiad väärtusinvestoritele atraktiivseks muutumas

Vaatamata hiljutisele tugevale aktsiaturgude langusepisoodile, jätkuvalt volatiilsetele turgudele ja lahenduseta võlakriisile kostab üha valjemini väärtusinvestorite hääl, mis väidab, et aktsiad on muutumas odava(ma)ks. Nii näiteks on tuntud väärtusinvestor Jeremy Grantham varahaldusfirmast GMO tõstnud märgatavalt oma järgneva 7 aasta oodatavate reaaltootluste prognoose, eelkõige just aktsiate varaklassile.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , , , | Kommenteeri

Piiramatu kasv piiratud maailmas?

Soovin jagada oma avastust, mis ma tegin siin olles. Üritades teid kui liiki klassifitseerida avastasin, et te ei ole tegelikult imetajad. Iga imetaja siin planeedil leiab harmoonia ümbritseva keskkonnaga instinktiivselt, kuid teie, inimesed, mitte. Teie asute mingisse piirkonda ning paljunete ja paljunete kuni kõik loodusressursid on tarbitud ning ainus võimalus ellu jääda on asuda ümber teise kohta. Siin planeedil on hoopis üks teine organism, mis niimoodi käitub. Teate, mis see on? Viirus. Inimesed on viirus, selle planeedi haigus.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Kommenteeri

Nädala graafik: riskid globaalsele finantsstabiilsusele taas tõusmas

Rahvusvahelise Valuutafondi poolt avaldatud värske "Globaalse finantsstabiilsuse raporti" kohaselt on globaalsed riskid pöördunud esimest korda pärast 2008. aasta oktoobrit uuesti tõusule. Võrreldes kevadega on tõusnud riskid kõigis neljas mõõdetud kategoorias: makromajanduslikud, arenevate turgude, krediidi ja likviidsusriskid.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommenteeri

Euroopa riikide meelsus Euroopa Liidu liikmelisuse osas positiivne vaatamata võlakriisile

Transatlantilise ja globaalse koostöö edendamise sihtasutus The German Marshall Fund on taaskord läbi viinud avaliku arvamuse küsitluse globaalse majanduse, poliitika ja julgeoleku teemadel. Värskelt avaldatud küsitluse tulemustest leiab ka tavakodanike meelsuse Euroopa Liidu ja euroala liikmelisuse kohta. Vaatamata hetkel päevakajalistele Euroopa võlaprobleemidele hindab 67% küsitletutest, et Euroopa Liidu liikmelisusel on nende riigi majandusele pigem positiivne mõju.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommenteeri

Robokauplemisest ja libaorderitest

Arvutiseerimist peetakse üldjuhul positiivseks arenguks, mis suurendab efektiivsust. Näiteks e-meili teenuse väljatöötamise ja rakendamisega võideti võrreldes tavapositga nii ajas kui kuludes. Sarnaselt eelnevale tundub ka elektroonilise kauplemise juurutamine samm efektiivsuse paranemise suunas. Mis aga saab siis kui väljatöötatud efektiivset kanalit hakatakse kasutama mitte-eesmärgipäraselt?
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommenteeri

Suurimad kauplemiskahjumid läbi aegade

Šveitsi investeerimispank UBS teatas täna 2 miljardi USA dollari suurusest erakorralise kahjumi ilmnemisest. Kahjumi põhjustas talle antud kauplemisõigusi ületanud ETF-i osakonna töötaja Kweku Adoboli. Kui reastada kõik teadaolevad kauplemiskahjumite juhud, kus töötaja on oma volitusi ületanud ja/või kahjum on tekkinud läbi pettuse, on täna avaldatud UBS'i kahjum pingereas 7. kohal.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , , , | Kommenteeri

Aktsiate ajalooline tootlus ja risk krediidireitingute lõikes

Võlakirjadega tutvust teinud teavad, et mida kõrgem on võlakirja krediidireiting, seda madalam on keskmine oodatav tulu, ja ka kaasnev risk. Tavapäraselt mõõdetaksegi tootlust krediidireitingu tasemete lõikes eelkõige võlakirjade puhul. Alljärgnevalt vaatame hoopis missugune on seos ettevõttele omistatud krediidireitingu ja tema aktsiate tootluse vahel.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , | 2 kommentaari

Nädala graafik: börsil kaubeldavate fondide käive augustis kahekordistus

Kui tavapäraselt moodustab börsil kaubeldavate fondide (ETF-ide) käive kogu USA aktsiaturgude käibest ligikaudu 15-20%, siis augustis ETF-ide kauplemismahud kahekordistusid. Tugeva aktsiaturgude korrektsiooni valguses pakkusid börsil kaubeldavad fondid investoritele ja spekulantidele head võimalust kiirelt ning suures ulatuses positsioone võtta ja/või sulgeda. Järskude aktsiaturgude langusepisoodide ajal on alati just kõige likviidsemad instrumendid need, mida investorid riskide vähendamiseks müüma tõttavad ning spekulandid kauplemiseks kasutada armastavad.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommenteeri

Usaldus Euroopa pankadevahelisel turul languses

Pinged Euroopa pankadevahelisel turul on taas tõusmas. Kommertspangad küsivad üleööturul teineteisele laenamisel üha kõrgemat intressi ja üldse eelistatakse oma vabu vahendeid hoida hoopis Euroopa Keskpanga üleöö hoiustel kui teistele pankadele välja laenata.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , , , | Kommenteeri

Majanduskasvu stagneerumine ja valvsaks muutvad makronäitajad

Eelmise nädala makrostatistilised näitajad valmistasid turuosalistele suurt pettumust ja majanduskasvu tugev aeglustumine on endiselt prevaleerivaks teemaks. Viimaste kuude negatiivsetest makrouudistest, võlakriisi lahendamise selgusetusest põhjustatud volatiilsus ja erinevate varaklasside korrelatsioonide kõikumalöömine on märk investorite hirmust uue majandusliku retsessiooni...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: | Kommenteeri

Mõtteid BitCoin’ist ning mõõtühikutest

Kas BitCoin'i näol on tegemist lendorava kostüümis leiutajaga või vendade Wright’ide Flyer I-ga, seda näitab aeg. Selge on tõsiasi, et vajadus ajas muutumatu väärtusühiku järele on vähemalt sama suur kui on see ajas muutumatu pikkusühiku järele.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , , | Kommenteeri

Nädala graafik: rahaturud prognoosivad Euribori langust

Augustikuise aktsiaturgude languse ja nõrkade makromajandusnäitajate taustal on võlakirjade tulumäärad olnud jätkuvas languses ning turuosalised on ümber hinnanud ka oma ootused intressimäärade osas. Kui veel mõned kuud tagasi oodati, et Euroopa Keskpank jätkab intressimäärade tõstmist ja seeläbi tõusevad ka Euribori määrad, siis täna viitavad intressifutuuride optsioonide hinnad aastases perspektiivis pigem intressimäärade langusele.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | 1 kommentaar