Arhiiv kuude lõikes: oktoober 2011

Majanduse kompleksuse tase kui peamine kasvumootor

Miks on mõned riigid rikkamad kui teised? Miks teatud ajaperioodil on mõnede riikide majanduskasv märgatavalt kiirem kui teistel? Just neile küsimustele otsisid pea viis aastat kestnud uurimustöö raames vastust Harvardi ülikooli professor Ricardo Hausmann ja Michigani Tehnoloogiainstituudi professor Cesar Hidalgo. Uurimuse tulemiks on maailma majanduste kompleksuse atlas.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , , , | Kommentaarid välja lülitatud

Nädala graafik: soodsaimad hinnatasemed on Venemaa, Ungari ja Egiptuse aktsiatel

Investeerimispank Credit Suisse järjestas arenevate riikide aktsiaturud vastavalt nende keskmisele aktsia turuhinna ja ettevõtte raamatupidamisliku väärtuse suhtarvule ehk price-to-book näitajale. Pingereast selgub, et keskmiselt on kõige soodsamad Venemaa ja Ungari aktsiad, mis kauplevad praktiliselt oma raamatupidamisliku väärtuse tasemel.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommentaarid välja lülitatud

Hiina tööstustoodangu indeks pöördus taas tõusule

Vähemalt viimased pool aastat on ökonomistid maailma majanduse arengustsenaariume tehes arvestanud võimalusega, et Hiina majanduskasv võib oluliselt aeglustuda. Pea terve käesoleva aasta jooksul on Hiina tööstustoodangu taset, uute tellimuste mahtu ja laovarusid kirjeldav PMI indeks olnud languses. Veelgi enam, juulis langes nimetatud indeks allapoole 50 punkti taset, mis sisuliselt tähendas liikumist tööstustoodangu kasvufaasist kokkutõmbumise ehk languse faasi.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: | 1 kommentaar

Arenevate turgude aktsiad pärast 3 kuud taas investorite huviorbiidis

Mõnevõrra paranenud meelsusindikaatorite toel taastus sel nädalal ka investorite huvi arenevate riikide aktsiate vastu. Pärast 11 järjestikust nädalat kestnud raha väljavoolu suunasid investorid lõppeval nädalal arenevate riikide aktsiatesse ligikaudu 665 miljoni USA dollari väärtuses raha.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Nädala graafik: USA riigivõlg inimese kohta ületab kogutoodangu inimese kohta veel sel aastal

Kogu Euroopa võlakriisi valguses on peavoolu meedia samasisulised probleemid Ameerika Ühendriikide puhul hoopis "ära unustanud". Vastavaldatud Bloombergi päevagraafik tuletab aga probleemi aktuaalsust valusalt meelde. Nimelt on Rahvusvahelise Valuutafondi prognooside kohaselt oodata, et käesoleval aastal ületab USA riigivõlg inimese kohta riigi kogutoodangu inimese kohta.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | 1 kommentaar

Euroopa Liidu konkurentsivõime raport ja Eesti konkurentsipositsioon

Euroopa Komisjon avaldas esimese Euroopa Liidu konkurentsivõime raporti, mis käsitleb nii Euroopa Liidu kui ka liikmesriikide majanduste konkurentsivõimet ja muutusi selles. Raport on kokku pandud arvestades juba Liidu tasandil värskelt kokkulepitud majanduspoliitika meetmete paketti.Raport kinnitab oodatult suuri erisusi ...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , , | Kommentaarid välja lülitatud

Milline on kärpekirve mõju majanduskasvule, tööpuudusele ja sissetulekutele?

Eelarvekärped on päevakorral kogu maailmas. Intuitiivselt mõistame ju kõik, et kulude kokkuhoid riiklikul tasandil mõjub majandusaktiivsust pärssivalt, halvendab olukorda tööturul ja vähendab meie sissetulekuid. Missuguses ulatuses ja kui kaua negatiivne mõju kestab, on juba keerukam küsimus.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , | 2 kommentaari

Investorite meelsus aktsiahindade tõusu toel paranemas

Värske American Association of Individual Investors (AAII) meelsusküsitluse tulemuste kohaselt erainvestorite meelsus aktsiaturgude tulevikuväljavaadete osas paranes ja optimism on kõrgeim alates käesoleva aasta juulist. 39,8% küsitletutest näeb aktsiahindu kuue kuu pärast tänastest tasemetest kõrgemal, samas kui 23,9% usuvad, et poole aasta pärast on aktsiaturud ligikaudu samal tasemel.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: | Kommentaarid välja lülitatud

Buffett: tunneli lõpus paistab valgus

Globaalsed finantsriskid ja makro signaalid potentsiaalsest retsessioonist on raputamas turuosalisi. Siiski mitte kõik tõlgendused majandusaktiivsusest ei ole pessimistlikud. Hiljuti toimunud Fortune'i konverentsil esinenud Warren Buffett pakatas optimismist ja kinnitas, et majandustaastumine on endiselt jõus. Kogu Buffett'i äritegevus, välja arvatud kinnisvaraga seonduv, on tõusutrendis...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | 7 kommentaari

Nädala graafik: finantsturgude paanika-eurfooria mudel kutsub üles aktsiad ostma

USA suurpanga Citi analüütikute poolt koostatud kvantitatiivne paanika-eufooria mudel väidab, et aktsiad on odavad ja on saabunud õige aeg 6-12 kuulist investeerimishorisonti silmas pidades aktsiad soetada. Nädalapäevad tagasi kirjutasime, et tasapisi hakkab pikaajalise investeerimishorisondiga väärtusinvestorite arvates saabuma aktsiate ostukoht, nüüd on ka investeerimispankade lühiajalisemad trendijärgmise mudelid sama signaali andmas.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , , | Kommentaarid välja lülitatud

USA langeb taas retsessiooni

Just sellise sõnumiga tuli välja Lakshman Achuthan Economic Cycle Research Institute'ist. Kui veel augustis oli Achuthani arvates vara öelda, kas USA majandust tabab uus majanduslangusepisood või on tegu kerge majandusaktiivsuse jahenemisega, siis nüüd on pilt selgem. Achuthani sõnul viitavad retsessioonile kõik ettevaatavad indikaatorid, tugevas languses on nii eksport, tootmine kui teenindussektor.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: | 1 kommentaar