Arhiiv kuude lõikes: november 2011

Keskpangad tagalat kindlustamas

Tänane kuue keskpangavaheline ühisaktsioon muudab välisvaluutas laenamise USA, Euroopa, Suurbritannia, Jaapani, Kanada ja Šveitsi kommertspankadele nende oma riigi keskpanga vahendusel odavamaks. Krediidimarginaali vähendati koguni poole võrra. Samuti pikendati krediidiliinide planeeritud käigushoidmise aega. Krediidiliini tähtaja pikendamisest ja hinna langetamisest on aga olulisem hoopis asjaolu, et kui seni kehtinud krediidiliinid olid kokku lepitud ja toimisid vaid ühte pidi (teised keskpangad said laenata dollareid), siis nüüd on sisse viidud ka kokkulepped teistpidisteks laenuvõimalusteks.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Üldine ebakindlus turgudel väljendub investorite üksmeele puudumises tootlusootuste osas

Investeerimispank Barclays Capital viis nädalapäevad tagasi taas kord oma klientide seas läbi küsitluse maailma majanduse ja erinevate varaklasside tootlusväljavaate osas. Seekordsele küsimustikule vastas pea tuhat klienti ja mõned tulemused on väärt siinkohal välja toomist.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , , , | Kommentaarid välja lülitatud

Kolmanda kvartali tulemuste ja järgmise aasta prognooside ülevaade

Kolmanda kvartali ettevõtete tulemuste raporteerimise hooaeg on praktiliselt läbi ja ligi 98% S&P 500 ettevõtetest on oma tulemused avaldanud. Ettevõtete kasumikasv ületas tugevalt ootusi, kusjuures analüütikute latt oli võimaliku majanduslanguse peatse saabumise valguses ....
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: | Kommentaarid välja lülitatud

Riskifondide tootlus on viimastel aastatel aktsiaturgude tootlusele alla jäänud

Oktoobrikuine ralli aktsiaturgudel riskifondide (hedge funds) käesoleva aasta tootlust ei päästnud ja aasta algusest mõõdetuna ollakse ikkagi miinuses. Vaadates investeerimispank Morgan Stanley strateegi Adam Parker'i koostatud graafikuid, mõistame, et riskifondide tootluse konkurentsivõimelisuse teema on hoopis sügavam ja pikaajalisem kui esmapilgul paistab.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommentaarid välja lülitatud

Proteksionism väliskaubanduses oluliselt kasvanud

Oma konkurentsipositsiooni parandamise ja siseturu kaitsmise eesmärgil kehtestatud poliitliste meetmete arv maailmas näitas kolmandas kvartalis tugevat kasvu. Ainuüksi viimase kvartaliga kutsuti ellu 132 protektsionisitlikku meedet. Rakendatud meetmete arv tõusis 2009. aasta finantskriisi põhjas kogetuga samale tasemele. See omakorda viitab, et järgnev aasta saab maailma kaubavahetusele olema keeruline.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | 1 kommentaar

Pilk 2012. aasta finantsturgude väljavaatele

2011. aasta hakkab tasapisi lõpule jõudma ja on saabunud aeg analüüsida järgneva aasta investeerimis-väljavaadet. Ühena esimestest on oma 2012. aasta majandus- ja investeerimis-väljavaate avaldanud Šveitsi investeerimispank Pictet. Arenenud maailma puhul näeb investeerimispank kaht võimalikku stsenaariumit ...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , , , , , | Kommentaarid välja lülitatud

Rekordiline raha sissevool ettevõtete võlakirjadesse investeerivatesse fondidesse

Mitte-investeerimisjärgu ettevõtete võlakirjadesse (high yield bonds) investeerivad fondid kogesid viimase kuu jooksul ajaloo suurimat raha sissevoolu. Investorid üle maailma suunasid raha pärast augusti- ja septembrikuist korrektsiooni taas mitte-investeerimisjärgu võlakirjadesse ning vastavate fondide mahud kasvasid kuuga pea 8%.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Riskifondid vaatamata oktoobrikuisele positiivsele tootlusele sel aastal siiski miinuses

Oktoobrikuine aktsiaturgude tõus oli kuude lõikes käesoleva aasta suurim. Maailma aktsiahindade liikumist kajastav MSCI World indeks tõusis kuuga ligikaudu 10,3%. Oma osa tõusust said ka niinimetatud riskifondide (hedge funds) osakuomanikud - investeerimispank Barclays'i riskifondide tootlust kajastav indeks tõusis oktoobris 3,7%. Aasta algusest arvestatuna on riskifondid keskmiselt siiski esimese kümne kuuga raha kaotanud, miinuses ollakse ligikaudu 3,5%.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Nädala graafik: toiduainete hinnad maailmaturul languses

Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni poolt arvutatav maailma toiduainete hinnaindeks koges oktoobris suurimat langust pea üle kahe aasta. Septembriga võrreldes langesid toiduainete hinnad maailmas 4%. Võrreldes indeksi senise kõrgtasemega käesoleva aasta veebruaris, on hinnlangus viimase 8 kuu jooksul olnud rohkem kui 9%. Aastataguse ajaga võrreldes on toiduained siiski pea 5% kallimad.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommentaarid välja lülitatud

Nominaalse SKP juhtimine – keskpankade uus võimalik rahapoliitiline eesmärk?

Kui viimased mõnikümmend aastat on tööstusriikide kesk-pankade rahapoliitilised eesmärgid olnud kas ainult või osaliselt seotud inflatsiooni-juhtimisega, siis tasapisi kogub ökonomistide seas poolehoidu uus lähenemine - NGDP targeting. Nimetatud lähenemise kohaselt ei ole hindade stabiilsus eraldiseisvana enam oluline, pigem on esmatähtis nominaalse sisemajanduse kogutoodangu kasvamine.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , | 1 kommentaar