Arhiiv kuude lõikes: detsember 2011

Valuutaturud 2011. aastal

Lõppev aasta oli valuutaturgudel sündmusterohke. Otsesed turusekkumised rahvusvaluutade kursside nõrgestamiseks või tugevdamiseks tulid nii Jaapani, Šveitsi kui ka Poola ja Venemaa keskpankade poolt. Samuti võiks arvata, et oma jälje valuutakursside dünaamikasse jättis Euroopa võlakriis. Viimase osas võib siiski nentida, et napilt kuu tagasi kauples euro USA dollari suhtes sisuliselt samal tasemel kui aasta tagasi, 1,33 dollarit eurost.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: | Kommentaarid välja lülitatud

Nädala graafik: majanduskasvu ja hinnataseme muutuste maatriks

Tihtilugu kasutatakse termineid majanduslangus, majandussurutis, stagnatsioon jmt sünonüümidena. Siiski on nende sõnade taga peidus väiksed, kuid olulised, erisused. Sirvides hiljutist investeerimispanga HSBC 2012. aasta finantsturgude väljavaadet jäi silma niinimetatud makromajandusstsenaariumite maatriks, mis aitab suurepäraselt selgitada sisulisi erinevusi ülalnimetatud terminites.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommentaarid välja lülitatud

Lõppeva aasta tähelepanuväärsemad USA majandust kirjeldavad graafikud

Pean siinkohal tunnistama, et mul on isiklik nõrkus kõikvõimalike pikaajalisi trende ja niinimetatud režiimimuutusi kajastavate graafikute suhtes. Seega on lausa enesestmõistetav, et olles sattunud sirvima Washington Post'is avaldatud olulisemaid tendentse kajastavaid graafikuid, jagan alljärgnevalt valikut neist.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | 4 kommentaari

Aktsiaportfelli hajutamisest riikide vahel

Terve käesoleva aasta oleme aktsiaturgudel kogenud korrelatsiooni tõusu. Teisisõnu on erinevate riikide aktsiaturud üha enam liikumas samasuunaliselt. MSCI arenenud riikide aktsiaindeksi koosseisu kuuluvate 24 riigi börsiindeksite hinnaliikumiste omavaheline korrelatsioon on detsembri alguse seisuga 0,86. Seega on igasugune võimalik positiivne mõju portfelli investeeringute hajutamisest erinevate riikide börsidel noteeritud aktsiate vahel sisuliselt olematu.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommentaarid välja lülitatud

Maailma aktsiaturgude tootlused 2011. aastal

Üldjuhul märgib alanud nädal finantsturgude jaoks hetke, mil valdav enamus vajalikke tehinguid on selleks aastaks tehtud ja pangad ning investeerimisfondid tõmbavad tasapisi aastale joone alla. See tähendab, et viimase kahe detsembrikuu nädala jooksul on käibed tavapärasest väiksemad ning ka hinnaliikumised üldiselt tagasihoidlikumad. Seega ongi paslik üle vaadata 2011. aasta aktsiaturgude tootlused ja reastada riigid paremusjärjestusse.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

10 tavatut prognoosi aastaks 2012

Taani päritolu Saxo Bank on taas välja tulnud oma järgmise aasta finantsturgude väljavaatega ning nagu tavaks, siis teistest pisut erineval moel. Nimelt avaldavad panga ökonomistid igal aastal nimekirja võimalikest sündmustest, mis täna tunduvad suhteliselt tavatud ja vähetõenäolised, kuid mille esinemise tõenäosus on panga analüütikute arvates liigselt alahinnatud.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , , , , , | 2 kommentaari

Globaalmajandust kujundavad trendid järgmiseks neljaks aastakümneks

Investeerimispanga Goldman Sachs'i (GS) makro-meeskond sai valmis raporti, milles uuritakse globaalse majanduskasvu tuleviku arenguid, eri regioonide jõudude vahekorra võimalikku transformatsiooni ja BRIC-riikide positsiooni muutumist maailma majandusmaastikul. Analüüsi on integreeritud esmakordselt enam kui 70 riiki ....
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , | 1 kommentaar

Nädala graafik: seitsmendik USA rahvastikust elab toidutalongidel

Ligikaudu 46 miljonit ameeriklast ehk 14% kogu rahvastikust saavad riigilt igakuist abi toiduainete ostmiseks. See number on kõrgeim viimase neljakümne aasta jooksul ning vaatamata üldiselt paranenud majanduskliimale 2010-2011. aastal on jätkanud siiski kasvu.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Kaks ülestähendust volatiilsuse kohta

Euroopa võlakriisi tõttu on Euroopa riikide aktsiaindeksid kõikunud näiteks USA turuga võrreldes märgatavalt suuremates vahemikes. Igati loogiline. Küll aga on huvitav nentida, et Euroopa aktsiaturgude volatiilsus ületab ka seni kõige riskantsemaks peetud arenevate turgude aktsiaindeksite volatiilsust.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | 2 kommentaari

Väärtusinvestor Grantham’i riskistsenaarium aktsiaturgudele

Euroopa võlakriis, võimalik järjekordne majanduslangus tööstusriikides, Hiina kasvu aeglustumine, pangandussektori keeruline olukord - see on vaid valik viimase poole aasta jooksul finantsturge mõjutanud uudistest. Vaatamata nõnda mõjukatale negatiivsetele arengutele on USA aktsiaturgude liikumist kajastav S&P 500 indeks sel aastal siiski kerges plussis. Väärtusinvestor Jeremy Grantham'il on oma viimases kvartalikirjas ...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , , , | Kommentaarid välja lülitatud

Nädala graafik: mis juhtuks euroala lagunemisel tekkivate rahvusvaluuta kurssidega?

Euroala edasine saatus on jätkuvalt ebaselge, peavoolu meedia spekuleerib igapäevaselt võimalike valuutaliidust lahkujate üle ja investeerimispangad analüüsivad võimaliku euroala lagunemise stsenaariume üha hoogsamalt. Kuigi euroala täieliku lagunemise ja euro käibelt kadumise stsenaariumile võib omistada suhteliselt madala tõenäosuse, on järgnev siiski huvitav mõtteharjutus.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud