Arhiiv kuude lõikes: märts 2012

Esimene mandri-Hiina aktsiaturge järgiv ETF tulemas

Hiina on samm-sammult avamas oma kapitaliturge välismaailmale. Seni on mandri-Hiina börsidel kaubeldavatesse aktsiatesse olnud võimalik investeerida ainult eelneva riikliku heakskiidu saanud institutsionaalsetel investoritel. Nüüd, pärast viieaastast kaalumist, on Hiina finants- ja väärtpaberituru järelvalveorganid lubanud Deutsche Bank'il ja PineBridge Investments'il luua esimene mandri-Hiina börsidel kaubeldavatesse aktsiatesse investeeriv börsil kaubeldav fond ehk ETF.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Vaatamata aktsiahindade tõusule raha väljavool USA aktsiaturult jätkub

Vaatamata tõsiasjale, et USA aktsiaturg on tõusnud nüüdseks peaaegu ilma ühegi hingetõmbeta juba kolm kuud, on USA jaeinvestorid sealse aktsiaturu osas jätkuvalt skeptilised. Neljandat nädalat järjest ületavad USA aktsiafondide lunastused fondide märkimisi ehk jaeinvestorid on USA aktsiatesse investeerivate fondide osakuid pigem müümas.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommentaarid välja lülitatud

VIX @ 15 – kas korrektsioon tulekul?

USA aktsiaindeksi S&P 500 oodatavat volatiilsust kajastav VIX indeks langes nädala alul allapoole 15 punkti taset. Veelgi enam, S&P 500 realiseerunud ehk tegelik volatiilsus on viimastel kuudel olnud isegi allpool 10% taset. Lihtsustatult tähendab ülaltoodu, et aktsiaturu hinnaliikumiste kõikumise ulatus aasta baasil mõõdetuna on vahemikus 10-15%. Ajalooline keskmine on USA aktsiaturu puhul 20% kandis.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Nädala graafik: riikide maksevõimetuse vastu kindlustamise hinnad languses

Finantsturu osaliste arvates satub kõige ebatõenäolisemalt järgmise viie aasta jooksul makseraskustesse Norra riik. Sellele järgnevad USA, Šveits, Rootsi, Suurbritannia ja Soome, näitavad riikide maksejõuetuse vastu kindlustamise lepingute (CDS) hinnad. Kõige kõrgema tõenäosusega ootavad turuosalised makseraskusi järgneva viie aasta jooksul Kreekale, Portugalile, Argentiinale ja Ukrainale.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | 2 kommentaari

USA riigieelarve veebruaris ajaloo suurimas puudujäägis

Kui Euroopa riigid sammuvad eelarvekärbete rada juba mitmendat aastat, siis USA jätkab ekspansiivse eelarvepoliitika viljelemist. Veebruaris ületasid USA riigieelarve kulud eelarve tulusid 229 miljardi dollari võrra, mis on läbi riigi ajaloo absoluutnumbrites seni suurim eelarvedefitsiit. Saamaks paremini aru kui oluliselt on USA riigieelarve puudujäägis olgu siinkohal eraldi välja toodud ka tulu ja kulu pool. Veebruarikuised maksulaekumised ulatusid 105 miljardi dollari tasemele samas kui kulutusi tehti 334 miljardi dollari ulatuses.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | 2 kommentaari

Island peab plaani võtta krooni asemel kasutusele dollar

Island, kes jätkuvalt võitleb finantskriisi ja kogu riigi pangandussektori kollapsi ning riigistamise tagajärgedega, peab plaani loobuda oma rahvusvaluutast ja võtta kasutusele dollar. Mitte maailma reservvaluuta staatuses olev USA dollar, vaid hoopis väikeriigi majandusele oluliselt sarnasema struktuuriga riigi, Kanada, dollar.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud