Arhiiv kuude lõikes: aprill 2012

Kas raha eest saab õnne osta?

Teada-tuntud on ütlus - raha eest õnne osta ei saa. Uurimuste toel on leitud, et näiteks lotovõitjate õnnetunne ja rahulolu oma eluga pärast suurt lotovõitu võrreldes varasemaga hoopis langeb. Harvardi ülikooli professori Michael Norton'i uurimisgrupp otsustas testida hüpoteesi, et võib-olla ei ole raha eest võimalik õnne osta seetõttu, et me kulutame seda raha valesti. Vahest oma raha teistsugusel viisil kulutades on siiski võimalik õnnetunnet tõsta?
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | 1 kommentaar

Euroopa pangad jätkavad laenutingimuste karmistamist

Värske Euroopa Keskpanga poolt läbiviidud laenuturu uurimuse kohaselt jätkasid Euroopa pangad laenutingimuste karmistamist ka käesoleva aasta esimeses kvartalis. Laenutingimuste jätkuvas karmistamises ei ole midagi üllatuslikku. Arvestades Euroopa pangandussektori ees seisvat vajadust finantsvõimendust vähendada, on selline käitumine olnud suuresti prognoositav. Küll aga oli mõneti üllatuslik laenu nõudluse poole vähenemine, seda nii ettevõtete kui ka majapidamiste poolselt.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: | 2 kommentaari

Kreeka väikelinn on võtnud kasutusele oma valuuta

Kreeka väikelinn Volos on euro kõrval võtnud kasutusele oma alternatiivse maksevahendi TEM. Võlakriisi ja madala ostujõu tingimustes, kus inimestel eurosid napib, on tagasi pöördutud barterkaubanduse teele.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | 1 kommentaar

Nädala graafik: aktsiaturgude tootlused

Käesoleva aasta esimesed kuud on aktsiaturgudele ja niinimetatud riskivarade kategooriale tervikuna olnud positiivsed. Viimasel paaril-kolmel nädalal on küll aktsiaturgude hinnatõus pidurdunud, mitmetel puhkudel isegi ümber pöördunud mõningaseks languseks, kuid aasta algusest arvestatuna on maailma aktsiaturgude tootlused olnud üpris head. Esirinnas on kõrgeimate positiivsete tootlustega eelkõige eelmise aasta "kaotajad" ehk 2011. aastal keskmisest suurema languse läbi teinud aktsiaturud nagu Venemaa, Türgi, Kolumbia, aga ka Eesti ja Leedu.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Eelarvekärped: mis mahus ja mil viisil?

2008. aastal lahvatanud finants- ja majanduskriis viis riikide eelarved sügavasse puudujääki ja võlakoormus kasvas hüppeliselt. OECD hinnangul on pikaajaliselt jätkusuutlik võlakoormuse tase ligikaudu 50% riigi SKP-st. Jõudmaks sellele tasemele aastaks 2050 tuleb enamusel OECD liikmesriikidel pingutada igaaastaselt püksirihma vähemalt 3% ulatuses SKP-st, mitmetel riikidel kordi rohkemgi.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Toiduainete hinnad maailmaturul on taas tõusule pöördunud

Pea terve eelmise aasta kestnud toiduainete hindade langus maailmaturul on aasta esimestel kuudel asendunud tõusuga. Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni poolt arvutatav maailma toiduainete hinnaindeks on näitamas kerget tõusu kolmandat kuud järjest. Käesoleva aasta esimese kolme kuuga on hinnad tõusnud keskeltläbi 2,4%.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Rahatrükist ja selle mõjust inflatsioonile

Maailma suurimad keskpangad on 2007. aastal alanud finantskriisiga võitlemiseks suunanud turgudele läbi erinevate laenude ja väärtpaberite kokkuostuprogrammide juba 8 triljoni dollari väärtuses vahendeid. Eelkirjeldatule viidatakse meedias tavaliselt kui keskpankade rahatrükile, millele peaks järgnema inflatsiooni kiire kasv. Seni seda veel juhtunud ei ole ja inflatsioon ...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , , , | 8 kommentaari