Arhiiv kuude lõikes: mai 2012

Hiina järjekordne samm muutmaks jüaan vabalt kaubeldavaks

Hiina on astunud järjekordse sammu muutmaks jüaan vabalt kaubeldavaks valuutaks. Alates 1. juunist asuvad Hiina ja Jaapani pangad noteerima Hiina jüaani - Jaapani jeeni valuutapaari ehk CNYJPY valuutapaari kurss selgub nüüd vabaturul. CNYJPY valuutapaari noteerimine tähendab, et enam ei kasutata jüaani ja jeeni vahelise kursi määramiselt USA dollarit.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommentaarid välja lülitatud

Arenevate riikide võlafondid ja mitte-investeerimisjärgu ettevõtete võlakirjafondid käesoleval aastal populaarseimad

Käesoleval aastal on enim uut raha võrreldes olemasoleva varade mahuga (AUM) suundunud Ladina-Ameerika suunalistesse võlakirjafondidesse, mille varade maht on kasvanud selle aasta napi viie kuuga üle 40%. Võlafondide varade maht tervikuna on käesoleval aastal ligikaudu 6% võrra kasvanud. Sama ei saa öelda aktsiafondide kohta, mille varade maht on jäänud praktiliselt eelmise aasta lõpu tasemele.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommentaarid välja lülitatud

Maailma suurimad on USA, Jaapani ja Suurbritannia aktsiaturud

Reastades maailma riikide aktsiaturud vastavalt nendel kaubeldavate aktsiate koguväärtuse ehk turukapitalisatsiooni järgi näeme, et USA aktsiaturud hoiavad jätkuvalt kindlalt esikohta. Tervenisti kolmandik maailma aktsiaturgude kapitalisatsioonist on koondunud USA börsidele. USA-le järgnevad Jaapan, Suurbritannia, Hiina ja Hongkong. Iga nimetatud riigi börsidel kaubeldavate aktsiate koguväärtus moodustab kogu maailma aktsiaturgude kapitalisatsioonist ligikaudu 6-7%.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Arenevate riikide valuutad tugevnemas

Käesoleva aasta nelja kuu jooksul on euro suhtes enim tugevnenud Ungari forint (+10,6%), Kolumbia peeso (+8,2%), Venemaa rubla (+7,4%) ja Poola zlott (+7,2%). Peamistest maailma valuutadest on eelmise aasta lõpuga võrreldes euro suhtes enim nõrgenenud Jaapni jeen (-5,6%), Brasiilia reaal (-4,0%), Argentiina peeso (-4,0%) ja Indoneesia ruupia (-2,3%).
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud