Arhiiv kuude lõikes: juuni 2012

Nädala graafik: Aktsiaturgude tootlused esimesel poolaastal

Täna on teise kvartali viimane kauplemispäev. Käesoleva aasta esimene pool pakkus palju ainest nii optimistidele kui ka pessimistidele, põhjustades tugevaid mõlemasuunalisi liikumisi finantsturgudel. 2012 aasta on hea näide turgude ebaefektiivsusest, kus positiivsuse laine põhjustab tugevat ülereageeringut ülespoole ja seejärel vastassuunalist reageeringut pea kõigi varaklasside lõikes....
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Euroopa väljakutsed ja erimeelsused EL-i tippkohtumise eel

Euroopa on jätkuvalt finantsturgude tähelepanu keskpunktis, määrates finantsvarade liikumise suunda. Euroopa kriisi vältel, mis on kestnud ligi kaks ja pool aastat, on turgude surve kaasabil teostatud mitmeid majanduspoliitilisi otsuseid, mis ...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , , , | Kommentaarid välja lülitatud

Maailma aktsiaturgude tootlused

Selle aasta pea kuue kuu jooksul oleme aktsiaturgudel kogenud nii kiiret tõusu kui nüüd hiljuti ka korrektsiooni. Reastades 77 suuremat maailma aktsiaturgu tootluse järgi alates aasta algusest näeme, et veidi üle poole neist on vaatamata viimaste kuude korrektsioonile jätkuvalt pluss poolel. Parima tootlusega on Vietnami (+21%), Pakistani (+20%) ja Islandi (+18%) aktsiaturud.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: | Kommentaarid välja lülitatud

Maailma rahandussüsteemi tulevikustsenaariumid

Maailma Majandusfoorumi meeskond on intervjueerinud rohkem kui 200 poliitikut, akadeemikut ja äriliidrit heitmaks valgust võimalikele tulevikuarengutele maailma rahandussüsteemis. Ühe domineeriva valuutaga süsteemist liigub maailm pigem mitmevaluutaga rahandussüsteemi poole, kus üha olulisem saab rahvusvahelises kaubavahetuses ja finantsturgudel olema euro ja Hiina jüaani roll.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , , | Kommentaarid välja lülitatud

Märkimist vääriv ebakorrapära võlakirjaturul

Enamus on kursis, et intressimäärade üldine tase on üpris madal. Olgu see tõdemus tulnud läbi negatiivse emotsiooni kui lähme panka tähtajalist hoiust sõlmima või läbi rõõmuhetke, mil järjekordne eluasemelaenu intressi fikseerimise teade meie postkasti saabunud on. Vähem teatakse mitmete ebakorrapärasuste olemasolust finantsturgudel. Üks neist ongi alljärgnevalt välja toodud.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

7 kurba fakti Euroopa finantsturgude kohta

1. Hispaania ja Itaalia aktsiaturgude kapitalisatsioon kokku (631 miljardit eurot) on napilt suurem kui Taiwani aktsiaturu kapitalisatsioon (581 mld EUR), kuid juba väiksem kui väikeriigi Lõuna-Korea aktsiaturu kapitalisatsioon (774 mld EUR).

2. Üle viimase 5 aasta on Kreeka aktsiaturu kapitalisatsioon langenud pea 90% võrra, Portugali puhul on langus olnud 60% ja Saksamaa puhul 36%. USA aktsiaturgude kapitalisatsioon on samal ajal langenud 12%.

Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommentaarid välja lülitatud

Arenevate riikide konkurentsivõime on aastaga langenud

Šveitsi ärikooli IMD poolt avaldatud maailma riikide konkurentsivõime aastaraamatu kohaselt on kolm kõige konkurentsivõimelisemat riiki maailmas Hongkong, USA ja Šveits. Euroopa kõige konkurentsivõimelisemad riigid on Šveits, Rootsi ja Saksamaa. Eesti on reastatud 59 riigist 31. kohal olles aastaga oma positsiooni kahe koha võrra parandanud. Enamiku arenevate riikide konkurentsivõime on aastaga halvenenud.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud