Arhiiv kuude lõikes: juuli 2012

Võlakirjafondid investorite seas jätkuvalt populaarsed

Vaatamata madalatele intressimääradele jätkavad investorid raha suunamist võlakirjafondidesse, näitavad fondiinvesteeringute statistikat koostava ettevõtte EPFR Global andmed. Investorite viimaste nädalate vaieldamatud lemmikud on mitte-investeerimisjärgu võlakirjadesse ja arenevate turgude võlakirjadesse investeerivad fondid. Aktsiafondidest on viimasel ajal kogenud raha juurdevoolu dividendiaktsiatele spetsialiseerunud fondid ja arenevate riikide aktsiafondid.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommentaarid välja lülitatud

Investeerimispank Goldman Sachs ennustab majandusmudeli abil Londoni olümpia medaliriike

Investeerimispanga Goldman Sachs ökonomistid on oma majandusmudelid pannud tööle ennustamaks Londoni olümpial medaleid võitvaid riike. Panga majanduskasvu skooringmudeli abil testitakse hüpoteesi, mille kohaselt soodne majanduskasvu keskkond suurendab riigi sportlaste poolt olümpiamängudel võidetavate medalite arvu.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , | 1 kommentaar

Võlakirjade järelturg Euroopas kokku kuivamas

Euroopa võlakriisi ühe kõrvalmõjuna on hakanud esile kerkima võlakirjade järelturu aktiivsuse langus. Teisisõnu on paljud Euroopa ettevõtete ja ka riiklike institutsioonide võlakirjad muutumas üha vähemlikviidseks. Sellisel võlakirjade järelturu likviidsuse langusel on kaks olulist mõju. Esiteks, kuna enamikel juhtudel kajastatakse väärtpabereid raamatupidamises turuhinnas, siis turu vähese aktiivsuse või selle puudumise puhul tuleb paljude võlakirjade jaoks ümber vaadata senised hinnastamise põhimõtted. Teine otsene implikatsioon madala likviidsusega järelturu korral on hinnakõikumiste ulatuse ehk volatiilsuse tõus.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | 1 kommentaar