Arhiiv kuude lõikes: märts 2013

BRICS riikide eestvedamisel sündis finantsstabiilsuse fond

Brasiilia, Hiina, India, Venemaa ja Lõuna-Aafrika Vabariik ehk niinimetatud BRICS riigid on kokku leppimas uue arengupanga loomist. BRICS arengupank pakuks alternatiivi Maailmapangale infrastruktuuri projektide rahastamisel ja Rahvusvahelisele Valuutafondile võimalike tulevikus esineda võivate arenevate riikide finantskriiside ohjamisel. Praeguseks on kokku lepitud eelkõige 100 miljardi USA dollarini ulatuva finantsstabiilsuse tagamise fondi loomises.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Majandusnäitajad ja aktsiaturud maalivad Euroopa olukorrast erineva pildi

Euroala majanduskasv on stagneerunud ja olnud negatiivne juba terve aasta. Nii euroala tööstustoodang, majapidamiste tarbimine kui ka sisenõudlus tervikuna on olnud languses, sõltuvalt indikaatorist, alates 2011. aasta neljandast kvartalist. Euroala 600 suurema ettevõtte aktsiahindade liikumist peegeldav STOXX Europe 600 aktsiaindeks on aga väsimatult ülespoole rühkimas.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Hiina jüaani osatähtsus rahvusvahelistes maksetes tõusuteel

Värske rahvusvahelise pankadevahelise infovahetusvõrgu SWIFT statistika kohaselt on Hiina jüaani osa rahvusvahelistes maksetes tõusnud aastaga märkimisväärselt. Jüaan on tõusnud rahvusvaheliste maksete valuutade pingereas kolmeteistkümnendale kohale edestades näiteks Venemaa rubla, Taani krooni, Türgi liiri ja Mehhiko peesot.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud