Kohustuslike pensionifondidega liitunute keskmine palk fondide lõikes

pension

Nasdaq OMX on koostöös Maksu- ja Tolliametiga taas kord teinud tänuväärse töö ja kogunud kokku kohustuslike pensionifondidega liitunud isikute keskmise palga andmed.  Teisisõnu on baseerudes Maksu- ja Tolliameti 2010. aasta isikute palgaandmetele kokku pandud andmemassiiv, mille kohaselt selgub kohustuslike pensionifondidega liitunud isikute keskmine kuupalk fondide lõikes. Tulemused on toodud alljärgneval graafikul järjestatuna alates kõrgeima keskmise sissetulekuga isikuid sisalduvast fondist kuni madalaimani.

Allikas: Maksu- ja Tolliamet ning  Nasdaq OMX

Kuna eelmine aasta oli kohustusliku pensionikogumise osas erandlik, on Nasdaq OMX löönud lahku makseid mitte-jätkanud ja makseid jätkanud isikute andmed. Ülaltoodud graafik kajastab 2010. aastal kohustusliku kogumispensioni makseid jätkanud inimeste keskmist kuupalka fondide lõikes. Samuti on palganumbrina kasutatud tööloldud ajaga kohaldatud numbreid.

Ülaltoodud graafikult jääb koheselt silma järgmine: kõrgeima keskmise palgaga vs madalaima keskmise palgaga isikuid sisaldavate fondide keskmiste kuupalkade vahe on ligikaudu kahekordne.

Kuna 2010. aastal makseid jätkanute seast olid 79% valinud kuni 50% aktsiaosakaaluga fondid, väärib nimetatud grupp ka eraldiseisvat kajastust.

Allikas: Maksu- ja Tolliamet ning  Nasdaq OMX

Analüüsides andmemassiivi veel, selgub, et 2010. aastal makseid jätkanud inimeste keskmine kuupalk on ligikaudu 20-25% kõrgem makseid mitte-jätkanud isikute keskmisest kuupalgast. See tundub igati loogiline, sest majanduskriisi ajal on madalama sissetulekuga inimestele täiendav rahasumma suhteliselt olulisem kui kõrgema sissetulekuga indiviididele.

2010. aastal jätkasid makseid kohustuslike kogumispensioni fondidesse ligikaudu 220 tuhat inimest (36% kõigist pensionikogujatest), makseid ei jätkanud 385 tuhat inimest.

 

Rubriigid: Analüüsid, märksõnad: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>