Maailma pensioniturg aastal 2030 – kolm peamist stsenaariumit

Pension-Report2_

„Geneetiline Aristokraatia“. Aastaks 2030 oleme jõudnud aega, kus pärilike haiguste sünnieelse diagnostikaga tegelevad maailma tipp-taseme sõeluuringufirmad annavad seaduslikke garantiisid nende juures eostatud laste osas, kes siis saavad vastavalt olema juba immuunsed üha suurema hulga haiguste vastu. Ja kuna neuroteadlased avastavad järjest suuremal hulgal detaile inimeste intelligentsust mõjutavate geenide kohta, pakub vähemalt üks ettevõte sel ajal „raha tagasi“ garantiid juhtudeks, kui nende „loodud“ lapse intellektuaalsed võimed peaksid jääma IQ testides allapoole taset, mis võrduks geeniusega. Lisaks pakutakse maailma mõnedes piirkondades kallist aju täiustamise tehnoloogiat silikooniga, mis on esialgselt litsentseeritud siirdamiseks lastele. Kõigist neist arengutest tulenevalt ennustavad paljud analüütikud, et tulevikus saab generatsiooni või kahe jooksul ebavõrdsus intelligentsuses olema vähemalt sama suur kui seda on ebavõrdsus sissetulekute (rikkus) ja tervise osas …

Kuidas teile meeldiks elada sellises maailmas? Eriti arvestades asjaoludega, et me oleme selleks ajaks 20 aastat vanemad ning lähenemas oma pensionieale. Kuidas oleks elada keskkonnas, kus noorema põlvkonna tehnokraatlikkus ei väljendu mitte ainult nende välises käitumisharjumuses, vaid ka sisemises „i-Inimeseks“ olemises? Elada keskkonnas, kus on mõned Võitjad ning Kõik Ülejäänud.

Õnneks on see vaid üks stsenaarium mitmest võimalikust. Maailma Majandusfoorum (World Economic Forum) on sel aastal valmis saanud mitmete huvitavate analüüsidega, milles seas siis ka üks maailma pensionituru väljavaateid hindav raport The Future of Pensions and Healthcare in a Rapidly Ageing World, Scenarios to 2030.

Ma ei hakka kindlast siin tegema selle raporti 117 lehekülje ümberjutustust, vaid pigem kutsun inimesed huvi korral isekeskis tutvuma ja mõtlema selle teema üle, sest puudutab see ju meid kõiki kas siis suuremal või vähemal määral.

Meil kõigil on võimalus läbi oma mitmetasemeliste otsuste muuta seda maailma. Muuta siis maailm selliseks, kus meie pensionieas seisab Igaüks Enda Eest või saavad seal olema vähesed Võitjad ning Ülejäänud kaotajaid või saab valitsevaks pensionisüsteem ühiselt kõigi jaoks- Me Oleme selles Ühiselt.

 

Rubriigid: Analüüsid, märksõnad: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>