Alternatiivid USA riigivõlakirjadele juhuks kui USA kaotab AAA krediidireitingu

Tõenäosus USA krediidireitingu kärpimiseks kõrgeimalt võimalikult tasemelt AAA kasvab iga päevaga. Bloombergi andmete kohaselt maksab USA maksevõimetuse vastu kindlustamine järgenvaks ühe aasta pikkuseks perioodiks rohkem kui 5 aastaks. Teisisõnu kaupleb USA 1-aastane CDS (77 bps) kõrgemal tasemel kui 5-aastane CDS (58 bps). Tavapäraselt hindavad finantsturud krediidiriski seda kõrgemaks, mida pikem on vaadeldav periood – krediidiriski kurv on tõusev. Niinimetatud inversene ehk langev krediidiriski kõver on iseloomulik olukordades, kus valitseb määramatus ja ebaselgus.

Allikas: Bloomberg

Ülaltoodust tingituna on eelkõige USA-põhised investorid asunud otsima alternatiive USA riigivõlakirjadele, kirjutab FT Alphaville. Võttes arvesse riigivõlakirjade turu suurust, riikide krediidireitinguid ja jätkuvat võlakriisi Euroopas, on investorite valikud ahtad. Sõelale on FT Alphaville sõnul jäänud Kanada ja Austraalia, mõningal määral ka Rootsi riigivõlakirjad.

Allikas: FT Alphaville

Viimaste maht on võrreldes USA riigivõlakirjaturuga muidugi üliväike – nimetatud kolme riigi kombineeritud võlakirjade maht moodustab kõigest 12-13% emiteeritud USA riigivõlakirjade mahust. Investeerimispank Nomura sõnutsi ongi kõik ülalkirjeldatu põhjus, miks Kanada ja Austraalia võlakirjaturud on viimastel nädalatel näidanud USA-ga võrreldes paremat tootlust ning selgitab mõneti ka Kanada ja Austraalia dollari jätkuvat tugevnemist USA dollari suhtes.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Üks kommentaar postitusele Alternatiivid USA riigivõlakirjadele juhuks kui USA kaotab AAA krediidireitingu

  1. Märten Kress kirjutab:

    Uudisteagentuuri Reuters blogija Felix Salmon on siin teinud ülevaate kui kaua võtab aega kord AAA krediidireitingu kaotanud riigil taas kõrgeimale reitingutasemele tõusmine. Reitinguagentuuri Standard & Poor’s statistikast nähtub, et AAA reiting on ajalooliselt ära võetud Rootsilt, Soomelt, Taanilt, Kanadalt ja Austraalialt ning uuesti neile riikidele kõrgeima krediidireitingu omistamine on võtnud vähemalt 10 aastat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>