Buffett: tunneli lõpus paistab valgus

Globaalsed finantsriskid ja makro signaalid potentsiaalsest retsessioonist on raputamas turuosalisi. Siiski mitte kõik tõlgendused majandusaktiivsusest ei ole pessimistlikud. Hiljuti toimunud Fortune’i konverentsil esinenud Warren Buffett pakatas optimismist ja kinnitas, et majandustaastumine on endiselt jõus. Kogu Buffett’i äritegevus, välja arvatud kinnisvaraga seonduv, on tõusutrendis ning viis suurimat äri on sel aastal suurepärases seisundis – kohati löömas rekordilisi kasuminumbreid. Investeerimisguru on jätkuvalt positiivselt meelestatud maailma, eriti Ühendriikide, suhtes ja kinnitas taaskord, et on valmis soetama ettevõtteid, kes tema mudelite kohaselt kauplevad allpool oma materiaalsete varade raamatupidamislikku väärtust. Konverentsil nentis Buffett järgmist:

” I really thought in August and September with all the turmoil in the markets, you’d see a falloff particularly in higher-priced items, but it hasn’t happened yet.  Maybe it will, but as of today, the recovery is still underway. ”

Buffett’ i omanduses oleva raudteesüsteemide operaatori, Burlington Northern Santa Fe, kaubaveo maht oli viimase kolme aasta suurim. Kasv ei ilmne mitte ainult ühe ettevõtte raames – kogu USA lõikes on märgata raudteevedude mahu kasvu. AAR‘i (Association of American Railroads) viimase raporti kohaselt on raudteevedude maht  kooskõlas jaheneva majandusega, kuid ei ilmuta olulisi stagneerumise märke. Huvitava arenguna võiks pidada sektori stabiilselt suurenevat tööjõu vajadust ja nagu nähtub allolevalt jooniselt, on raudteevedude maht endiselt ekspansiivses faasis hoolimata tarbijate kindlustunde ja tootmisaktiivsuse langusest.

Allikas: Pragmatic Capitalism

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

7 kommentaari postitusele Buffett: tunneli lõpus paistab valgus

 1. Kristjan kirjutab:

  Tegelikult ei olegi USA majanduse olukord nii hull, kui meediat jälgides arvata võiks. Töökohtade arv, uute tellimuste arv, väikeettevõtetele antud laenude maht jne on viimaste kuude jooksul kas stabiilsena püsinud või isegi paranenud (minu väide põhineb Scott Grannis’e blogi vahendusel saadud infol). Citigroupi USA Economic Surprise Index on alates juuni keskpaigast paranemise märke näidanud ning lähiajal võib ilmselt oodata selle positiivseks muutumist (http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=CESIUSD:IND). Kui ainult volatiilsus natuke alla tuleks siis oleks kõik bueno.

 2. Roman Migunov kirjutab:

  Tõepoolest ei ole mitmed alternatiivsed indikaatorid ja makronäitajad kinnitanud tõsisema majanduslanguse realiseerumist. Mitmete hulgast võiks nimetada Baltic Dry Index, PMI, ISM, nonfarm payrolls jne Kui investorina positsiooneerida ennast karuselt liiga ennetavalt võib saamata jäänud tulu kujuneda katastroofiliseks. Üsna paljude turuosaliste arvates on tegemist pseudo-retsessiooniga; ühe taolise investori mõttemaailmaga saab tutvuda siin http://crackerjackfinance.com/2011/10/crying-wolf-%E2%80%93-false-recession-calls-brutally-hurt-returns/

 3. Sonny kirjutab:

  Mida te arvate Hiina kinnisvaraturu võimalikust krahhist ja selle regiooni majanduskasvu aeglustumise perspektiividest?

  Eurotsooni ja USA võlakriisi (kui seda saab kriisiks nimetada) arengud on ilmselt etteennustamatud

 4. Kristjan kirjutab:

  Ka laevandus on USAs jõudsalt kosumas, link Scott Grannis’e blogile: http://scottgrannis.blogspot.com/2011/10/shipping-activity-shows-strong-gains.html

 5. Roman Migunov kirjutab:

  Olen arvamusel, et Hiina kinnisvaraturul toimuv on ekstensiivse loomuga ja selle sektori ohjeldamatu kasv nii suureks osaks majandusest ei tõota head. Kapitaliturgudelt saadavatest signaalidest loen välja, et sealsetel kinnisvaraarendajatel on vabade vahendite e. likviidsuse defitsiit. Samas võlatase püsib kõrge ning käibe langus ja müümata objektide kasvutrend ei lisa üldpildile positiivsust. Ja ka pangad lisavad õli tulle (loe valitsus, kuna see omab pangandussektorit) piirates laenamist erinevate monetaarsete meetmetega. Arvamuse kujunemisele aitasid kaasa Hiina kinnisvarahiiud nagu
  Country Garden, Agile Property, Hopson Development, Shimao Property, Cheung Kong Ltd.,Greentown China Holdings jne. ning nende aktsiate hinnaliikumine. Likviidsuse probleemidest saab lugeda näiteks siit http://www.xe.com/news/2011/09/22/2172005.htm?c=1&t= .
  Mis puudutab Hiina aktsiaturgu üldiselt, siis tundub, et käesoleval hetkel on Hiina lühikeseks müümise trade muutumas ehk liiga ülerahvastatuks. Lühikeste positsioonide maht on saavutanud nelja aasta kõrgeima taseme – http://mobile.bloomberg.com/news/2011-10-10/short-selling-rising-most-since-2006-as-11-trillion-is-erased-from-stocks?category=%2Fnews%2Fmostread .

  Shanghai börsiindeksi (ehk majanduse väljavaadete baromeeter) näitel on selge, mida arvab turg HRV valitsuse abipakettidest ja muust kardinate taga toimuvast. Mingil ajahetkel ei ole raske näha tagasipõrke rallit, kuid pikaajaliselt tõmbab seda turgu pigem alumine toetustase.

 6. Sonny kirjutab:

  Ma vabandan, kui küsimustega liiale lähen, aga mida võiks Hiina potentsiaalne kinnisvaraturu krahh – kui see realiseeruma peaks – tähendada kogu Hiina (ja sealtkaudu kogu maailma) majandusele? Kinnisvara kinnisvaraks, see pole veel kogu Hiina majandus (kuigi osakaal üha suureneb), aga mis implikatsioonid sellel siiski olla võivad?

  Eesti kinnisvaraturu kokkuvarisemist mäletame kõik, kuid Eestit ja Hiinat siiski võrrelda ei saa. Samas USAs mängis ka kinnisvara suurt rolli üleüldises majanduslanguses.

  Kuidas seda üldse kindlaks teha, mis mõju nt kinnisvarasektori langus tervele majandusele avaldab? Modelleerimise ja teiste ökonomeetriliste meetodite abil?

  (Rohkem ei küsi:)

 7. Roman Migunov kirjutab:

  Hiina kinnisvaraturu krahhi mõju (kui see peaks juhtuma) võib vabalt sarnaneda USA rämpslaenude väärtpaberistamise kaosele ja halvata Aasia likviidsust pikaks ajaks.Hiina varipanganduse osatähtsus on pidevalt kasvamas ja see on tekitamas USA subprime’ile sarnanevat probleemi – pikem arutelu http://chovanec.wordpress.com/2011/10/09/bloomberg-trust-me/ . Mõtteid vastavate riskide modelleerimiseks leiab ehk filmist “Margin Call” :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>