Esimene mandri-Hiina aktsiaturge järgiv ETF tulemas

Hiina on samm-sammult avamas oma kapitaliturge välismaailmale. Seni on mandri-Hiina börsidel (Shanghai ja Shenzhen) kaubeldavatesse aktsiatesse olnud võimalik investeerida ainult eelneva riikliku heakskiidu saanud investoritel, peamiselt Aasia ja Lähis-Ida regiooni riiklikel reservfondidel. Nüüd, pärast viieaastast kaalumist, on Hiina finants- ja väärtpaberituru järelvalveorganid lubanud Deutsche Bank’il ja PineBridge Investments’il luua esimene mandri-Hiina börsidel kaubeldavatesse aktsiatesse investeeriv ETF, vahendab uudisteagentuur Reuters.

Loodav ETF hakkab järgima Hiina kolmesadat suurimat börsiettevõtet koondavat CSI 300 aktsiaindeksit ja ETF noteeritakse nii Shanghai kui Shenzheni börsil. CSI 300 indeks katab ligikaudu 70% kogu mandri-Hiina aktsiaturu kapitalisatsioonist ja pakub seega head võimalust nii välis- kui kodumaistele investoritele Hiina aktsiaturu tõusule panustamiseks. Hiina aktsiaturg on languses olnud juba pea viimased 3 aastat, alates 2009. aasta keskpaigast, ja eks regulaatori huvi ole ka välismaiste investorite turule lubamisega osaliselt ka kohalikku aktsiaturgu elavdada.

Allikas: Bloomberg

CSI 300 indeksisse kuuluvate aktsiate keskmine P/E suhtarv (price-to-earnings ratio) on ligikaudu 12 ehk oma ajalooliste põhjade lähedal.

Allikas: Bloomberg

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud