Euroopa riikide meelsus Euroopa Liidu liikmelisuse osas positiivne vaatamata võlakriisile

Transatlantilise ja globaalse koostöö edendamise sihtasutus The German Marshall Fund on taaskord läbi viinud avaliku arvamuse küsitluse globaalse majanduse, poliitika ja julgeoleku teemadel. Värskelt avaldatud küsitluse “Transatlantic Trends 2011” tulemustest leiab ka tavakodanike meelsuse Euroopa Liidu ja euroala liikmelisuse kohta.

Vaatamata hetkel päevakajalistele Euroopa võlaprobleemidele hindab 67% küsitletutest, et Euroopa Liidu liikmelisusel on nende riigi majandusele pigem positiivne efekt. Vastupidiselt laialtlevinud arvamusele, et sakslased ei ole kuigi positiivselt Euroopa Liidu suhtes meelestatud, kuna peavad abistama hädasolevaid riike, leiavad 76% sakslastest, et Euroopa Liidus olemise mõju  riigi majandusele on positiivne. Saksamaale järgnevad positiivse meelestatuse osas Poola (74%) ja Holland (73%). Kõige vähem tunnetavad liikmelisuse positiivset mõju britid ja bulgaarlased (mõlemal juhul 46%).

Euro osas ollakse vähem positiivsed, ühisraha kasutamises näeb oma riigi majandusele positiivset mõju 40% küsitletutest. Siinkohal ilmnevad suured erinevused riikide lõikes. Küsitluse tulemustest nähtub, et euro osas on negatiivselt meelestatud eelkõige need riigid, kus eurot kasutusel ei ole.

Allikas: The German Marshall Fund “Transatlantic Trends 2011

Seega vaatamata peavoolumeedia pidevatele pealkirjadele, kuidas Euroopat on tabanud lõhestumine ja ees ootab lagunemine senisel kujul, on tavakodanike meelsus liidu suhtes jätkuvalt positiivne. Ka ühisraha osas külvavad negatiivset meelestatust ja ärevust pigem ise euroalast väljaspool olevate riikide poliitikud ja meedia.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>