GLD – maailma suurima varade mahuga ETF

Viimaste nädalate langus aktsiaturgudel on viinud üha süveneva müügisurveni ja seni maailma suurima börsil kaubeldava fondi tiitlit hoidnud SPY ehk USA aktsiaindeksisse S&P 500 investeeriv SPDR S&P 500 ETF on kogenud rohket raha väljavoolu. Augusti esimese kolme nädalaga on investorid fondist välja võtnud juba tervenisti 7 miljardit USA dollarit ning fondi maht on kahanenud 76 miljardi dollarini.

Üldisest riskikartlikusest on kasu lõiganud kuld ja kulda investeerivad fondid. Viimaste nädalatega on füüsilisse kulda investeeriv SPDR Gold ETF (GLD) kasvatanud fondi mahtu kulla hinna ja ligikaudu 2 miljardi dollari suuruse raha sissevoolu tõttu tasemeni 78 miljardit dollarit ja on tänaseks maailma suurima mahuga börsil kaubeldav fond.

Kulla hind on viimase pika-ajalist graafikut vaadates tõusnud paraboolselt olles viimase dekaadi jooksul pea seitsmekordistunud.

Allikas: Bespoke Invest

Lähtudes paljuski viimaste nädalate kiirest hinnaliikumisest on mitmed tehnilisi analüüsimeetodeid pooldavad analüütikud ennustanud kulla hinnale lähiperspektiivis 10-15% korrektsiooni, sellele järgnevat tõusutrendi jätkumist veel mõneks ajaks ning siis juba suuremat hinnalangust. Paralleele tõmmatakse näiteks 2008. aastal toimunud sarnase paraboolse tõusuga plaatina hinnas.

Allikas: Chris Perruna

Kulla hinna lühiajalise  korrektsiooni stsenaariumit toetavad ka mitmed hetkel füüsilise kulla jaeturul aset leidvad arengud. Nimelt on nii USA kui ka Jaapani tavakodanike meeltes maad võtmas veendumus, et kulla hind on tõusnud liialt kõrgele ja rutatakse müüma kõike kulda sisaldavat alates müntides ja ehetest ning lõpetades kullast sake-tasside ja kuldhammastega. Samuti on hüppeliselt tõusnud kulla futuurlepingutele kirjutatavate optsioonide kogus, aastatagusega võrreldes +37%. Teisisõnu on turul ka üha enam spekulante ja ajalooliselt on selliste maaniate kõrghetkel saabunud vähemalt mõnetine hinnakorrektsioon.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>