Kinnisvara hinnalangus Hiinas üha laiapõhjalisem

Hiina ehitusbuumi raugemist ja sealse majanduskasvu aeglustumist on kardetud juba mõnda aega. Ökonomistide arvates on Hiina majandusaktiivsuse langusel märgatav negatiivne mõju kogu globaalsele majandusaktiivsusele. Teadupärast moodustavad investeeringud infrastruktuuri projektidesse ja eluasemetesse olulise osa Hiina sisemajanduse kogutoodangust. Juhul kui Hiina jätkab ehitamist 2011. aasta tempos, aeglustub riigi majanduskasv analüütikute sõnutsi 6,6% tasemele ehk 2,6  protsendipunkti võrra võrreldes lõppenud aasta kasvumääraga. Samas on suhteliselt ebatõenäoline, et üha langevate kinnisvarahindade taustal eelmistele aastatele omase ehitustempoga jätkata suudetakse.

Kuigi detsembrikuise statistika kohaselt langesid uute eluasemete hinnad võrreldes novembriga vaid 0,3%, on tegu juba kolmanda järjestikuse languskuuga. Pilt on hoopis paljuütlevam kui vaadata igakuist kinnisvarahindade muutuste dünaamikat Hiina suuremate linnade lõikes. Detsembris langesid uute eluasemete hinnad 52 suuremas linnas 70-st. Linnu, kus kinnisvara hinnad on eelmise kuuga võrreldes tõusnud, oli detsembri lõpuks järel mõni üksik.

Allikas: FT Alphaville

Analüütikute hinnangul on järelturul müüdava kinnisvara hinnad langemas vähemalt kaks korda kiiremini kui uute eluasemete hinnad.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud