Maailma aktsiaturud liikumas erisuunaliselt: USA turg tõuseb, Hiina langeb

Maailma aktsiaturud annavad investoritele erinevaid ja vastakaid signaale. USA aktsiaindeksid S&P 500 ja Nasdaq Composite tõusid eile kriisijärgsetele kõrgtasemetele ning ületasid senise, selle aasta veebruari keskel saavutatud, taseme. Kriisijärgsel tipptasemel on ka kolmas suurem USA aktsiaindeks Dow Jones’i Tööstuskeskmine.

Allikas: BespokeInvest.com

Samas kui USA aktsiaturud on tegemas uusi kriisijärgseid tippe langes Hiina aktsiaturgude liikumist kajastav Shanghai komposiitindeks läbi tehniliselt olulise indikaatori (50-päeva libisev keskmine).

Allikas: BespokeInvest.com

Kui 2008. aasta kriisile eelnenud ajal loeti globaalse aktsiaturu suunanäitajaks eelkõige USA aktsiaturgu, siis viimase aasta-paari jooksul on liidrirollis olnud pigem Hiina ja teiste arenevate riikide aktsiaturud.

Siinkohal tulevadki mängu maailma eri paigus praktiseeritava rahapoliitika kohati diametraalsed erinevused – arenevad riigid on nüüdseks intressimäärasid tõstnud pea aasta samas kui näiteks USA evib jätkuvalt lõtva rahapoliitikat ning hoiab intressimäärasid ülimadalal tasemel. Seega on mõistlik ülaltoodud pilte vaadates mitte teha üldistatud järeldusi kogu globaalse aktsiaturu kohta, vaid pigem rahuldudagi tõsiaasjaga, et mõnda aega võivadki maailma erinevate regioonide aktsiaturud liikuda erisuunaliselt.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>