Marc Faber’i vaade finantsturgudele läbi investori pilgu

Tuntud investeerimisanalüütik ja ettevõtja Marc Faber jagab oma nägemust Bloomberg‘ iga keskpankade poliitika, maailmamajanduse, arenenud/arenevate aktsiaturgude teemadel. Faberi peamised seisukohad ja intervjuu võtmepunktid on järgmised:

  1. Kvantitatiivse lõdvendamise jätk QE3 ei tule niipea, kuna USA Föderaalreserv näeb majanduses paranemise märke, kuid sellegipoolest ei jää see tulemata. Tulevad ka QE4, QE5, .. QEn
  2. QE2 mõju aktsiahindadele on turuosaliste poolt täielikult diskonteeritud, seega on turu kasvupotentsiaal piiratud. Faber on seisukohal, et 10-20%-lise korrektsiooni järel oleks FED-il hea ettekääne alustada QE3.
  3. S&P 500 indeksi 18. veebruaril saavutatud tipu (1344) ületamine järgmise 3 kuu jooksul on ebatõenäoline.
  4. Arenenud turgude outperformance arenevate turgude suhtes lähitulevikus ei ole välistatud, kuid arenevate riikide ettevõtete kasumlikkuse kasv on selgelt atraktiivsem pikas perspektiivis. Arenevates riikides praktiseeritakse aina rohkem koordineeritud, hästi läbimõeldud majanduspoliitikat.
  5. USA tugevad strukturaalsed probleemid jäävad püsima veel aastateks.
  6. Sõltuvalt investeerimistegevuse eesmärkidest ja ajahorisondist peaks Faberi kohaselt investori portfellis olema 20-30% väärismetalle või/ja tooraineid. Keskkond, kus inflatsioonitase ületab tähtajaliste hoiuste intressimäärasid, soodustab aktsiainvesteeringuid. Võlakirjad ja sularaha on vähem eelistatud varaklass.

Täispikk video Marc Faber’i intervjuust asub siin

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>