Nädala graafik: Aktsiaturgude tootlused esimesel poolaastal

Täna on teise kvartali viimane kauplemispäev. Käesoleva aasta esimene pool pakkus palju ainest nii optimistidele kui ka pessimistidele, põhjustades tugevaid mõlemasuunalisi liikumisi finantsturgudel. 2012 aasta on hea näide turgude ebaefektiivsusest, kus positiivsuse laine põhjustab tugevat ülereageeringut ülespoole ja seejärel vastassuunalist reageeringut pea kõigi varaklasside lõikes. Järgnevalt heidame pilgu maailma suurimate aktsiaturgude tootlustele aasta algusest.

Graafikult, mis kujutab suurimate aktsiaindeksite tootlusi euro baasil nähtub, et vaatluse all olevatest turgudest on aasta algusest plusspoolel enamus turgudest. Vaatamata nõrkadele makronäitajatele, Euroopa võlakriisile, Hiina majandustegevuse oodatust suuremale aeglustumisele, on vaid kaks aktsiaindeksit aasta algusest miinuses – Brasiilia ja Venemaa. Selle kahe turu puhul on huvitavaks asjaoluks see, et enne hinnatõusu pidurdumist esimese kvartali lõpus olid nad kõrgeima tootluse esindajad.

Graafik. Aktsiaindeksite tootlused aasta algusest (euro baasil)

Europõhistele investoritele on aasta esimesel poolel pakkunud parimat tootlust India Sensex’i (+9,8%), USA S&P500 (8,7%), Hong Kongi Hang Seng’i (6,2%) ja Saksamaa Dax’i (4,7%) aktsiaindeksid. Valimi kahe nõrgema – Venemaa ja Brasiilia- aktsiaturu tootlused aasta algusest on vastavalt  ligi -1%  ja -12%.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud