Nädala graafik: aktsiaturud ilma tõusutrendita järgmised 10 aastat

Aktsiaturgude pikaajalist hinnadünaamikat analüüsides ilmneb, et paarikümneaastasele aktsiahindade tõusutsüklile järgneb üldjuhul pea kahe dekaadi pikkune  aeg, mil aktsiaindeksid liiguvad külgsuunaliselt, kirjutab Cam Hui, Qwest Investment Fund Management’i fondijuht, oma blogis. Täna oleme pikaajalist trendi vaadates aktsiaturgude külgsuunalise liikumise osas poolel teel ja sarnane volatiilne ning suurtes vahemikes kõikuv turg jätkub pea järgmised 10 aastat.

Allikas: Cam Hui

Samas on oluline mõista, et pikaajaliselt defineeritud külgsuunalise liikumisega aktsiaturg (range-bound) ei tähenda indeksite püsimist stabiilsel tasemel. Vastupidi, nagu sellistes tsükli faasides tavaks, on hinnaliikumised suured ja kauplemisvahemik lai. Näiteks USA aktsiaindeksi S&P 500 puhul näeb fondijuht, et indeks liigub järgmisel dekaadil suhteliselt laias kauplemisvahemikus, 666 kuni 1370 punkti. Ülaltoodud graafikul kuvatud Dow Jones Industrial Average puhul ca 6500 kuni 14150. Teisisõnu on kauplemisvahemiku ülaservas languspotentsiaal ligi 50%, vahemiku alumises ääres maksimaalne tõusupotentsiaal pea 200%.

Arvestades maailma majanduse hetkeolukorda ja pigem nõrgapoolset väljavaadet ning lisades siia rohked jätkuvad poliitilised kemplused, on selge, et finantsturud soosivad järgnevatel aastatel pigem kauplemist ja aktiivset investeerimisportfelli allokatsiooni muutmist varaklasside vahel kui pikaajalist osta-hoia strateegia viljelemist. Seda võiks meeles hoida ka vanaduspõlveks vahendeid koguvad inimesed ja valida vastavad paindlikud investeerimislahendused.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>