Nädala graafik: finantsturgude paanika-eurfooria mudel kutsub üles aktsiad ostma

USA suurpanga Citi analüütikute poolt koostatud kvantitatiivne paanika-eufooria mudel väidab, et aktsiad on odavad ja on saabunud õige aeg 6-12 kuulist investeerimishorisonti silmas pidades aktsiad soetada. Nädalapäevad tagasi kirjutasime, et tasapisi hakkab pikaajalise investeerimishorisondiga (vähemalt 7-10 aastat) väärtusinvestorite arvates saabuma aktsiate ostukoht, nüüd on ka investeerimispankade lühiajalisemad trendijärgmise mudelid sama signaali andmas.

Allikas: Business Insider

Mudeli kohaselt on tõenäosus ligi 90%, et aktsiaturud on 6 kuu möödudes tänastest tasemetest kõrgemal. Lisaks prognoosib mudel 97% tõenäosusega kahekohalise numbrini ulatuvaid (10-15%) aktsiaturgude tootlusi järgneva 12 kuu perspektiivis. Järjest mustemate globaalsete majanduskasvuprognooside ja aeg-ajalt intensiivistuva võlakriisi tingimustes on muidugi mõneti keeruline aktsiaturgude osas nõnda positiivset vaadet võtta, kuid nagu ülaltoodud graafikult näha, on mudel enamasti õigeid signaale andnud. Iseasi on muidugi selle signaali kestus – olen pigem seda meelt, et pikaajalisele investorile jääb aken aktsiaturgudele soodsatel tasemetel sisenemiseks avatuks veel mõneks ajaks.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>