Nädala graafik: korrelatsioon finantsturgudel

Seekordne nädala graafik kajastab USA aktsiaindeksi S&P 500 ja USA 10-aastase riigivõlakirja tootluse vahelist korrelatsiooni. Kui tavapäraselt liiguvad aktsiate hinnad riigivõlakirjade tootlusega samasuunaliselt (võlakirjade hinnaga vastassuunaliselt), siis USA Föderaalreservi aktiivne sekkumine võlakirjaturule on viinud selle traditsioonilise korrelatiivse seose murdumiseni.

Aktsiahindade ja võlakirjatootluste vaheline korrelatsioon pöördus langusesse peale 27. augusti Fed’i juhi Ben Bernanke sõnavõttu, kus viimane vihjas täiendava võlakirjade ostuprogrammi võimalusele. Nüüdseks oleme pea terve kuu näinud aktsia- ja võlakirjahindade samasuunalisi liikumisi ning vähemalt mõnda aega on oodata selle jätkumist.

Niinimetatud tasakaalustatud investeerimisportfelli omanikele tähendab ülaltoodu seda, et hinnaliikumised aktsiates ja võlakirjades enam teineteist ei neutraliseeri ning portfelli riskitaset selline hajutamine ei vähenda. Seni kuni mõlema varaklassi hinnad tõusevad, on investorid kindlasti rahul, kuid pilt saab olema ebameeldivam kui aktsiahinnad pöörduvad langusele ja riigivõlakirjad sellises situatsioonis enam portfellile kaitset ei paku.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

 

Lisa kommentaar