Nädala graafik: majanduslangus USA-s vähetõenäoline

Eelmise aasta oktoobri alul tuli Economic Cycle Research Institute välja prognoosiga, et USA-d tabab peagi taas majanduslangus. Alates sellest ajast on analüütikute ja ökonomistide seas käinud sel teemal elav debatt. Enamus näib uskuvat, et seekord õnnestub USA majandusel negatiivseid kasvunumbreid vältida. Teadupärast on ökonomistid tulevikuprognoose tehes üldjuhul liialt optimistlikud. Mida arvavad aga majanduslanguse esinemise võimalikkusest finantsturud?

Intrade on internetipõhine kauplemiskeskkond, kus on võimalik panustada erinevate sündmuste esinemise peale, muuhulgas ka sellele, kas USA-d tabab käesoleval aastal majanduslangus.

Intrade’i tehingustatistikast nähtub, et viimase kuuga on USA majanduslanguse esinemise tõenäosus märgatavalt langenud – negatiivset majanduskasvu 2012. aastaks ootavad turuosalised nüüd vaid 25% tõenäosusega.


Allikas: Bespoke Invest

Kas tõenäosuse languse taga on viimase kuu perspektiivis ülespoole rühkinud aktsiahinnad ja üldine optimismi tõus või sisuline usk majanduse taastumisse, seda näitab järgmine kuu-poolteist.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud