Nädala graafik: rahaturud prognoosivad Euribori langust

Augustikuise aktsiaturgude languse ja nõrkade makromajandusnäitajate taustal on võlakirjade tulumäärad olnud jätkuvas languses ning turuosalised on ümber hinnanud ka oma ootused intressimäärade osas. Kui veel mõned kuud tagasi oodati, et Euroopa Keskpank jätkab intressimäärade tõstmist ja seeläbi tõusevad ka Euribori määrad, siis täna viitavad intressifutuuride optsioonide hinnad aastases perspektiivis pigem intressimäärade langusele. Hetkel peavad turuosalised kõige tõenäolisemaks, et 3-kuu Euribor langeb tänaselt tasemelt 1,54% järgmise 9-12 kuu jooksul ligikaudu 0,5-0,6% võrra tasemela ca 1%.

 

Allikas: Bloomberg

Euroopa Keskpanga baasintressimäära ootuste osas on samuti paari kuu taguse ajaga toimunud märgatavad muutused. Kui veel kvartal tagasi oodati nimetatud intressimäärale jätkuvat tõusu 0,50-0,75% võrra, siis täna panustab enamus pigem intressimäära samale tasemele jäämisele.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Üks kommentaar postitusele Nädala graafik: rahaturud prognoosivad Euribori langust

  1. Märten Kress kirjutab:
    Euroopa Keskpanga intressiootuste osas hakkab kaalukauss üha enam kalduma intressimäärade langetamise poole. Oma värskelt avaldatud analüüsis ootab makromajandusuuringutele keskenduv Capital Economics, et keskpank langetab intresse juba sel aastal, nimelt detsembris.