Nädala graafik: riikide maksevõimetuse vastu kindlustamise hinnad languses

Finantsturu osaliste arvates satub kõige ebatõenäolisemalt järgmise viie aasta jooksul makseraskustesse Norra riik. Sellele järgnevad USA, Šveits, Rootsi, Suurbritannia ja Soome, näitavad riikide maksejõuetuse vastu kindlustamise lepingute (CDS) hinnad. Kõige kõrgema tõenäosusega ootavad turuosalised makseraskusi järgneva viie aasta jooksul Kreekale, Portugalile, Argentiinale ja Ukrainale.

Käesoleva aasta veidi rohkem kui kahe kuu jooksul on protsentuaalselt enim vähenenud Šveitsi, Rootsi, Suurbritannia, Venemaa, Poola ja Bulgaaria makseraskuste vastu kindlustamise hind. Mõõtes krediidimarginaali absoluutmuutust, on enim langenud Bulgaaria, Rumeenia, Venemaa ja Poola krediidimarginaalid, mistõttu on nimetatud riikide võlakirjad näidanud sel aastal ka head positiivset tootlust.

Allikas: Bespoke Invest

Maksevõimetuse vastu kindlustamise hind on sel aastal tõusnud vaid mõne üksiku riigi jaoks. Eesrinnas on üldse mitte üllatuslikult Kreeka, millele järgnevad Portugal, Hispaania ja Saudi Araabia.

Ülaltoodud tabelist on välja jäänud Balti riikide maksejõuetuse vastu kindlustamise hinnad. Eesti puhul on selleks hetkel ligikaudu 110, Läti ja Leedu jaoks umbes 220-230.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 kommentaari postitusele Nädala graafik: riikide maksevõimetuse vastu kindlustamise hinnad languses

  1. Sonny kirjutab:

    Huvitav, kuhu Iraan siin paigutuda võiks?

  2. Märten Kress kirjutab:

    Iraani kohta on CDS noteeringuid suhteliselt lootusetu leida. Lähis-Ida puhul noteerivad suurpangad CDS-e peamiselt siiski Ameerika-sõbralike riikide kohta.