Nädala graafik: USA riigivõlg inimese kohta ületab kogutoodangu inimese kohta veel sel aastal

Kogu Euroopa võlakriisi valguses on peavoolu meedia samasisulised probleemid Ameerika Ühendriikide puhul hoopis “ära unustanud”. Vastavaldatud Bloombergi päevagraafik tuletab aga probleemi aktuaalsust valusalt meelde. Nimelt on Rahvusvahelise Valuutafondi prognooside kohaselt oodata, et käesoleval aastal ületab USA riigivõlg inimese kohta (debt per capita) riigi kogutoodangu inimese kohta (GDP per capita).

Allikas: Bloomberg

Võlakoormus võlakoormuseks, aga pilt ei ole kuigivõrd parem ka eelarve poolel. Nimelt juba 2010. aastal oli USA eelarvedefitsiit samas suurusjärgus Hispaania ja Portugali vastavate numbritega (ligikaudu 9%), selleks aastaks oodatakse defitsiidi tõusu ligikaudu tasemele 10,8%.

Allikas: USGovernmentSpending.com

Samas Euroopas on kulude kärpimine juba täies hoos ja viimaste andmete kohaselt jäävad eelarvedefitsiidi ootused näiteks Hispaania ning Portugali puhul 6% juurde SKP-st, isegi Kreekale prognoositakse käesoleva aasta kohta USA-st madalamat numbrit, 8,5%.

Tõsi, ajalooliselt on USA riigieelarve olnud suuremas defitsiidis kui käesoleval aastal, kuid neil puhkudel on olnud tegu ka erakorralise olukorraga kogu maailmas. Teisisõnu jäävad kõrgema defitsiidi perioodid Esimese ja Teise maailmasõja aegadesse.

Allikas: USGovernmentSpending.com

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Üks kommentaar postitusele Nädala graafik: USA riigivõlg inimese kohta ületab kogutoodangu inimese kohta veel sel aastal

  1. loogik kirjutab:

    …nii et siis WW3 tulemas…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>