Portugali rahavajadus lähikuudel ligikaudu 12 miljardit eurot

Arvestades kärpekava tagasilükkamist Portugali parlamendis, tänaseks kõigi kolme reitinguagentuuri poolt alandatud riigi võlakohustuste krediidireitingut ning ajaloolistele kõrgtasemetele tõusnud laenuhinda, on selge, et Portugalil rahvusvahelistele finantsturgudele mõneks ajaks asja ei ole. Sellistel puhkudel on alati oluline teada, millal ja mis ulatuses on lõppemas riigi olemasolevad laenukohustused, mis nõuavad tagasimaksmist või refinantseerimist. Nagu viimase aasta jooksul kogenud oleme, on just ülalnimetet olukorrad need, kus abipalvega Euroopa Liidu ja Rahvusvahelise Valuutafondi poole pöördutakse. Royal Bank of Scotlandi andmetel on Portugali järgmise 3 kuu rahavajadus ligikaudu 12 miljardit eurot.

Allikas: FT Alphaville

2010. aasta lõpu seisuga oli Wall Street Journal’i andmetel Portugali riigikassas vabu vahendeid ligikaudu 2 miljardit euro ulatuses, hiljutise laenutegevuse ja tehingute tulemusena on hetke rahajääk hinnanguliselt 4 miljardit eurot. Seega on kriitilised kuud eelkõige aprill ja juhul kui tuleva kuu laenukohustused suudetakse täita riigikassa vahenditest, siis juuni.

Seega on abipalve esitamine Portugali poolt ühel või teisel kujul aja küsimus. Juhul kui riik abipaketti nõutab, on programmi mahuks hinnatud ligikaudu 80 miljardit eurot ehk pea 50% riigi aastasest SKT-st.

http://av.r.ftdata.co.uk/files/2011/03/Portugal-bailout-guidance-RBS.jpg

Allikas: FT Alphaville

Finantsturgudel jätkab Portugali laenu hind tõusuteed, riigi 2-aastaste võlakirjade tootlus tähtajani ületas täna esimest korda alates euroalaga liitumisest 1999. aastal 7% piiri, ka 10-aastase võla hind teeb üha uusi rekordeid.

Allikas: Bloomberg

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 kommentaari postitusele Portugali rahavajadus lähikuudel ligikaudu 12 miljardit eurot

 1. Sonny kirjutab:

  Eurotsooni rahandusministrite eesistuja, Luksemburgi peaminister Jean-Claude Juncker ütles reedel Saksa raadiole, et tõenäoliselt saab Portugal hakkama, ilma et tarvitseks finantsabi küsida.
  http://www.e24.ee/?id=408773

  Nojah, tegu on muidugi poliitikuga.

 2. Sonny kirjutab:

  Portugal’s National Statistics Institute estimates the debt-stressed country’s national budget deficit last year was 8.6 percent — far above the government’s target of 7.3 percent.

  The estimate published Thursday was another severe setback for Portugal’s attempts to avoid taking a bailout as Greece and Ireland had to last year.

  http://www.cnbc.com/id/42355639

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>