Rekordiline raha sissevool ettevõtete võlakirjadesse investeerivatesse fondidesse

Mitte-investeerimisjärgu ettevõtete võlakirjadesse (high yield bonds) investeerivad fondid kogesid viimase kuu jooksul ajaloo suurimat raha sissevoolu. Investorid üle maailma suunasid raha pärast augusti- ja septembrikuist korrektsiooni taas mitte-investeerimisjärgu võlakirjadesse ning vastavate fondide mahud kasvasid kuuga pea 8%. Suuresti oli nõnda suur raha sissevool tingitud mahukatest lunastusest augustis ja septembris.

Allikas: J.P. Morgan via Business Insider

Investeerimispanga J.P. Morgan strateegi Thomas Lee arvates on raha sissevoolu põhjuseks ebakõlad valuatsioonides. Nimelt satub viimastel andmetel makseraskustesse keskmiselt kõigest 1,2% mitte-investeerimisjärgu ettevõtetest, samas kui praegused mitte-investeerimisjärgu ettevõtete võlakirjade hinnatasemed ennustavad ligi 7% makseraskustesse sattumise määra. Seega on madalate krediidireitingutega ettevõtete võlakirjad Lee arvates atraktiivsed investeerimisobjektid.

Allikas: J.P. Morgan via Business Insider

Samas tasuks mitte kiirustada sellise järelduse tegemisega. Vaadates ülaltoodud graafikul näiteks oodatava (võlakirjade hindades kajastuva) ja realiseerunud makseraskuste määra dünaamikat aastatel 2007-2009, näeme, et realiseerunud makseraskuste määr tõusis järsult alles 2009. aastal, mil võlakirjade krediidmarginaalid olid juba saavutanud oma kõrgtasemed (ja hinnad läbi elanud tugeva languse). Teisisõnu on realiseerunud makseraskuste määr väga pika viitajaga indikaator ja kindlasti mitte hea näitaja väärtusinvestorile otsuse tegemiseks. Pigem viitab ülaltoodud pilt koos reitinguagentuuri Standard & Poor’s analüüsiga võimalusele, mille kohaselt makseraskustesse sattunud ettevõtete määr on tasapisi tõusmas. Olgu siinkohal võrdluseks toodud, et ajalooline keskmine makseraskustesse sattumise määr mitte-investeerimisjärgu ettevõtetel on ligikaudu 4%. Arvestades praegust majandustsükli faasi (majanduskasvu aeglustumine) ja jätkuvalt rakenduvaid kärpeprogramme paljudes riikides, on pigem oodata eelnimetatud määra pöördumist ülespoole, lähemale oma ajaloolisele keskmisele.

Ka üldine ettevõtete krediidikvaliteet on pigem languses. Kui käesoleva aasta II kvartalis oli reitinguagentuur Standard & Poor’si nimekirjas rohkem neid ettevõtteid, kelle krediidireitinguid agentuur tõstis, siis III kvartalis ületas krediidireitingute langetamise arv tõstmise juhtumite arvu.

Allikas: Standard & Poor’s

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>