Riskifondide tootlus on viimastel aastatel aktsiaturgude tootlusele alla jäänud

Oktoobrikuine ralli aktsiaturgudel riskifondide (hedge funds) käesoleva aasta tootlust ei päästnud ja aasta algusest mõõdetuna ollakse ikkagi miinuses. Vaadates investeerimispank Morgan Stanley strateegi Adam Parker’i koostatud graafikuid, mõistame, et riskifondide tootluse konkurentsivõimelisuse teema on hoopis sügavam ja pikaajalisem kui esmapilgul paistab. Samuti saab alljärgnevail graafikuil kujutatud trende vaadates ka paremini selgeks, miks mitmed, aastakümneid raha hallanud, riskifondid end käesoleval aastal sulgenud on.

Esimene tähelepanek hõlmab riskifondide tootluse korrelatsiooni aktsiaturu üldiste liikumistega. Vastavat korrelatsioonikoefitsienti ja selle dünaamikat vaadates võib öelda, et riskifondide ja aktsiaturgude tootlused liiguvad nüüd pea alati samasuunaliselt, eriti viimase kolme aasta jooksul.

Allikas: Morgan Stanley via WSJ MarketBeat blog

Seega võivad viimased kolm aastat riskifondidesse raha paigutanud investorid tõdeda, et oma eesmärki, teenida üldistest finantsturu liikumistest sõltumatult, ei ole riskifondid täitnud.

Veelgi enam, riskifondide tootlusi analüüsides selgub, et mõõdetuna üle viimase viie aasta on riskifondid keskmiselt teeninud vähem kui oleks teeninud sama raha aktsiaturgudele investeerides. Ja aktsiaturud on täna sisuliselt samal tasemel, kus pool dekaadi tagasi ehk viimase viie aasta tootlus on USA aktsiaindeksi S&P 500 näitel ligikaudu +1%.

Allikas: Morgan Stanley via WSJ MarketBeat blog

Tuleb välja, et finants-, majandus- ja võlakriisid ning lisaks riiklikud interventsioonid finantsturgudele löövad valusalt ka finantssektori helgemate peade ehk finantsmaailma žargoonis smart money poolt hallatud rahakogumeid. Samuti võib ülaltoodule baseerudes julgelt väita, et riskifondide võime aktsiaturgu ületavat tootlust ehk niinimetatud alfat genereerida, on sisuliselt kadunud. Seega on suure küsimärgi all varade allokeerimise mõistlikkus riskifondidesse eesmärgiga parandada kogu investeerimisportfelli riski-tulu suhet. Teisisõnu on kadumas riskifondide peamine müügiargument.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>