Üldine ebakindlus turgudel väljendub investorite üksmeele puudumises tootlusootuste osas

Investeerimispank Barclays Capital viis nädalapäevad tagasi taas kord oma klientide seas läbi küsitluse maailma majanduse ja erinevate varaklasside tootlusväljavaate osas. Seekordsele küsimustikule vastas pea tuhat klienti ja mõned tulemused on väärt siinkohal välja toomist.

Üks huvitavama tulemusega küsimusi puudutas seekord erinevate varaklasside oodatavaid tootlusootusi järgmise kolme kuu jooksul. Tavapäraselt on alati olnud paar-kolm varaklassi, mis investorite arvates toodavad järgmiste kuude jooksul teistest paremini ehk alati on eksisteerinud niinimetatud turuosaliste konsensusvaade. Seekordsed tulemused on iseäralikud just selle poolest, et kõik väljapakutud kuus varaklassi said sisuliselt pea sama palju hääli. See iseloomustab väga hästi praegust ebamäärast majanduskeskkonda ja investorite üldist peataolekut.

Allikas: Barclays Capital

Üldist investorite positsioneeringut uuriva küsimuse tulemustest saame järeldada, et rohkem kui pooled investoritest on hetkel paigutanud oma vahendid selliselt, et üldine riskitase on madal või väga madal. Umbes 40% hoiavad varasid vastavalt strateegilisele allokatsioonile ja vaid alla 10% on positsioneerinud end nii, et portfelli riskitase on keskmisest kõrgem või maksimaalse lubatud taseme juures.

Makromajandust puudutavate küsimuste vastustest ilmneb, et pea 70% arvates ootab Euroopa majandust järgmisel aastal majandussurutis (negatiivne majanduskasv). USA puhul on sama stsenaariumi realiseerumise meelt kõigest 20% vastanutest. Üle 50% vastanutest on veendumusel, et euroala jätkab ka järgmisel aastal sama koosseisuga, samas kui 35% hindab tõenäoliseks, et Kreekal tuleb euroalast siiski lahkuda. Euroopa võlakriis on peamine finantsturge mõjutav teema järgmisel aastal pea 40% arvates. Üle 20% arvab, et peamiseks turge mõjutavaks teguriks 2012. aastal on valimised ja üldised poliitilised arengud tööstusriikides, ligikaudu 15%, et selleks on globaalne majanduslangus.

Allikas: Barclays Capital

Aktsiaturgude osas ootab enamus, et turud lõpetavad käesoleva aasta ligikaudu samal tasemel (+/-5%). Ülehinnatuks peab aktsiaturge veidi üle 20% vastanutest. Parimat tootluspotentsiaali järgmise kolme kuu horisondis nähakse telekommunikatsiooni, taristu, tervishoiu ja tehnoloogia sektori aktsiatel. Regioonidest on küsitletute arvates kõige atraktiivsemad USA ja arenevate Aasia riikide aktsiad.

Allikas: Barclays Capital

Võlakirjade puhul ootavad küsitlusle vastanud, et parimat tootlust järgmise kvartali jooksul pakuvad USA investeerimisjärgu ettevõtete võlakirjad (üle 45% vastanutest), millele järgnevad USA mitte-investeerimisjärgu ettevõtete võlakirjad (ca 30% vastanutest). Üle poole vastanutest hindavad, et järgmiste kuude jooksul nad pigem vähendavad investeeringuid finantssektori ettevõtete võlakirjadesse, 40% plaanib vastavaid investeeringuid suurendada, kuid ainult USA pankade paberitesse.

Arenevate turgude investeeringute tootlusootus on kõrgeim sealsete kohalikus valuutas emiteeritud võlakirjade osas, pea 40% arvab, et see on üle järgneva kolme kuu parima tootlusega varaklass arenevates riikidest. Veidi üle 25% peab selleks arenevate turgude aktsiaid.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>