USA tugev tulemuste hooaeg ja varjatud ohud

Nüüd kui üle veerandi S&P 500 indeksisse kuuluvatest ettevõtetest on oma 2010.a. neljanda kvartali tulemused avalikustanud, on asjakohane vaadata üle valitsevat trendi. Tähtis on meeles pidada, et arvestadas ettevõtete kasumite ootuste ületamist juba kolmandas kvartalis, on analüütikute prognoosid neljandas kvartalis selgelt liiga tagasihoidlikud, jättes ettevõtetele piisavalt üllatusruumi. Üllatamas nad ongi. Käimasoleva hooaja tulemused on väga tugevad:

  1. 98 ettevõtet 134-st üllatasid oodatust parema kasumiga aktsia kohta (EPS-earnigns per share),

  2. 75% ettevõtetest on ületanud müügitulude prognoose,

  3. kasumid on kasvanud 43,6% ja müügitulud 7,2% võrreldes eelneva kvartaliga ning vastavalt 48,6% ja 5,5% aastases võrdluses.

Alljärgnev tabel kajastabki tulemuste keskkonda, kus domineerib tugev kasumimarginaalide ja müügitulude kasv.  Eriti ilmekalt kirjeldab analüütikute madalate ootuste ja ettevõtete tegelike tulemuste vahekorda üllatusjaotuse graafik (Surprise Distribution), mille raames 98 ettevõtet 134-st üllatasid oodatust parema EPS-s näitajaga, kusjuures enamus ettevõtete üllatusmäär jäi vahemikku 0-20%. Ei vaja pikemaid kommentaare  ka kasvujaotuse graafik (Growth Distribution).

Järjekordselt oleme “better than expected” stiilis tulemuste hooajas ja ilmselt üks väheseid indikaatoreid, mis viitab võimalikele ohumärkidele, on ootuste koefitsent (expectation ratio), vaata joonist. Antud koefitsent mõõdab ettevõtete kasumiaruannete näitajate ja investorite ootuste suhte tugevust. Kui veel 4 kvartali tulemuste eel oli näitaja 1,45 punkti juures, siis nüüd on ta kukkunud 1,12 tasemele, mis veel mahub positiivse trendi piiridesse. Koefitsendi langemist 1-st allapoole peetakse negatiivseks trendiks ja võib kujuneda murettekitavaks teguriks aktsiaturgudel.  Ootuste koefitsendi nii äkilist langust võib tõlgendada kui varajast signaali sellest, et   ootused ettevõtete tuleviku tulude kasvu kohta on üleliia kõrged, konsensuse hinnagud liiga optimistlikud ja tugevad tulemused on juba praegu turuosaliste poolt teadvustatud ning aktsiahindadesse sisse arvestatud.

Joonis

Allikas:Pragmatic Capitalism

Järgmise sellelaadse analüüsi teeme pärast kõigi  S&P 500 indeksisse kuuluvate ettevõtete tulemuste avaldamist.

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>