Väikeinvestorite meelsus aktsiate osas jätkuvalt positiivne

USA väikeinvestorite meelsus aktsiaturu osas on värskeima küsitluse tulemuste kohaselt jätkuvalt positiivne. Tervenisti 49,2% küsitletutest usuvad, et järgmise kuue kuu jooksul aktsiate hinnad pigem tõusevad. Ajalooline keskmine on positiivselt meelestatute osas olnud keskeltläbi 39%.

Allikas: AAII

Ehk huvitavamgi kui positiivse meelestatuse jätkumine, on hoopis negatiivselt meelestatud väikeinvestorite osakaalu langus. Nädalataguse 25% asemel ootab aktsiaturugudele järgneva poole aasta perspektiivis langust vaid 17,6% küsitletud väikeinvestoritest. Nõnda vähe aktsiahindade liikumise suhtes negatiivselt meelestatud investoreid oli küsitluse tulemuste kohaselt viimati 2012. aasta jaanuaris ja enne seda 2010. aasta detsembris. Varasemad madala pessimistide osakaaluga tulemused jäävad aga juba 2004-2005. aastasse.

Analüüsides väikeinvestorite meelsuse ja aktsiahindade liikumiste vahelisi seoseid näeme, et viimasel paaril korral on aktsiaturud pärast väga madala negatiivselt meelestatud investorite osakaalu raporteerimist jätkanud üles poole rühkimist veel kahe-kolme kuu jagu ning keskeltläbi on aktsiahinnad enne korrektsiooni tõusnud veel ligikaudu 10%.

Allikas: Bloomberg; ülemisel paneelil USA aktsiaindeks S&P 500, alumisel aktsiaturgude suhtes negatiivselt meelestatud väikeinvestorite osakaal AAII küsitluse tulemuste kohaselt

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

*


Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>