Võlakirjafondid investorite seas jätkuvalt populaarsed

Vaatamata madalatele intressimääradele jätkavad investorid raha suunamist võlakirjafondidesse, näitavad fondiinvesteeringute statistikat koostava ettevõtte EPFR Global andmed.

EPFR Global jälgib raha sisse- ja väljavoolu nii tavaliste investeerimisfondide kui ka börsil kaubeldavate fondide (ETF) kohta ja ettevõtte radaril on üle maailma erinevates riikides registreeritud fondid. Investorite viimaste nädalate vaieldamatud lemmikud on mitte-investeerimisjärgu võlakirjadesse (High Yield) ja arenevate turgude võlakirjadesse investeerivad fondid. Aktsiafondidest on viimasel ajal kogenud raha juurdevoolu dividendiaktsiatele spetsialiseerunud fondid ja arenevate riikide aktsiafondid. Euroopa aktsiatesse investeerivatest fondidest on investorid pärast paarinädalast pausi taas asunud raha välja võtma.

Käesoleva aasta esimese kuue ja poole kuu jooksul on investorid suunanud enim vahendeid võlakirjafondidesse. Investeeringud rahaturufondidesse on märkimisväärselt vähenenud, eelkõige madala intressimäärade keskkonna tõttu, kus rahaturufondidel on üha keerulisem kasvõi oma haldustasusid tasa teenida rääkimata investoritele mõistliku tootluse pakkumisest. Arenenud riikide (Developed Markets)  aktsiafondid on sel aastal kogenud raha väljavoolu, samas kui arenevate riikide (Emerging Markets) aktsiafondidesse on uut raha juurde tulnud. Viimaste puhul jäi raha sissevool peamiselt esimesse kvartalisse, käesoleva aasta teises kvartalis on investorid arenevate riikide aktsiafonde pigem müünud.

Allikas: EPFR Global

 

Rubriigid: Uudised, märksõnad: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud